şükela:  tümü | bugün
 • yillardir milliyette kosesi vardir, pazar yazilari biraz okunur olsa da diger yazilari klasik buradan suradan bildirdim yazilarindan oteye gecmez. dogan uluc daha iyidir.
 • vaşinğton gülü. bugün ıraklılar göreve* * başlıklı yazısı ile koparmıştır. ilgiyle izliyoruz.

  (bkz: http://www.milliyet.com.tr/…11/03/yazar/congar.html)
 • milliyet'teki kosesinin ismi "yildizlar, cizgiler ve otesi" ingilizce'den direkt ceviri oldugu icin pek cok turk'e bir sey ifade etmemektedir. (stars, stripes and beyond* amerika kontekstinde anlamli ve hatta liriktir, o ayri).
 • http://www.acikistihbarat.com/ sitesinin bu haftaki "haftanın ali kemali" anketi adylarından biri. bu konuda hakkında verilen bilgiler ise şöyle..

  yasemin çongar: ilk zamanlarda washington’dan yazdığı yazılar; ‘abd’nin küresel duruşşuna karşşı ciddi eleşştiriler getiren’, analitik derinliğe sahip bilgiler içeriyordu!!.. ta ki bir gün; pentagon’da bir brifinge katılana kadar!..

  brifing sonrasında yasemin çongar; medya tarihinin en belirgin değişimlerinden birini geçirdi ve analitik derinliğini hızla kaybederek; adeta bir ‘pentagon vakanüvistine’ dönüştü!..

  çongar, abd dışişleri bakanlığı’nin ‘resmi bülteni haline gelen’ köşesindeki son yazısında amerika’nın telafer’deki katliam girişimini, bir pentagon generalinin ağzından ‘normalleşştirmeye’ ve ‘türk kamuoyunu sağduyulu davranmaya’ çağırıyor!.. “böyle bir ortamda, kamoyuna tek kaynaklı ve kışşkırtıcı haber- yorumlar pompalamak, sonuçları da, sorumluluğu da çok ağır olabilecek bir hata” cümlesi ile adeta bir yerlere gözdağı veriyor!..
 • eskiden solcu yarın dergisinde amerikan karsıtı yazılar yazan, baris yanlısı bir ablayken son 10 yildir milliyetin abd muhabirligini yapan kisidir. abd nin küba ya yaptığı hava sahası ihlallerini bile abd yanlısı bir dille yazabilmekte, abd yönetimine övgüler düzebilmektedir. kisisel tarihin reddi denilebilecek bir bosluk icindedir. ya da icindeki boslugu amerikan rüyasıyla doldurmus bir gazetecidir. yalcın kücük hoca eminim üstüne gitse onun da sebatayist oldugunu cıkartırdı onamastik şalala ile. insan sırf kariyer icin mi tüm savundugu degerlerden bir anda vazgecer diye düsündürtür yasemin congar'ın degisimi .

  hala yarın dergisinin eski sayılarındaki barısla ilgili yazılarıyla anmak gerekir rahmetliyi.
 • amerikanin sesi radyosu gururla sundu. (bkz: hmv)
 • emre kongar'ın amerikada doğan kızı.
 • her yazısında amerikan yanlısı tutumunu sürdürmekte.ayrıca cnn turkte her cumartesi 10 da bir program yapıyor,programdada amerikan sevgisini saygısını sürdürmekte.
 • uzun yillar abd'de yasayarak turkiye gerceklerinden koptugunu, olaylari abd gozunden yorumlayarak komik ve alakasiz yazilar yazdigina sahit oldugum yazar. turkiye'de yasamadan, buranin havasini koklamadan, atmosferini hissetmeden yazilan yazilar sahsim adina hic bir anlam ifade etmiyor. milliyet'teki koseyi gereksiz yere isgal ettigini dusunuyorum.