şükela:  tümü | bugün
 • ben manken piyasasina girdigimde (87) vardi, ciktim (94 ekim) hala o vardi.abide gibi kadin, goguslerinin ustu silme cil kaplidir bunun ama pek belli olmaz fotolarda.
 • yanılmıyosam çarkıfeleğin* ilk hostesiydi.
 • 1983 yilindaki turkiye guzellik yarismasinda 3. gelen ve aradan gecen yillar'da guzelliginden hic birsey kaybetmeyen (az once en son halini gordum), carkifelek yillarinda carkifelegi yegane izleme sebebim olan guzel hatun. hele carkifelekteki kisa konusmalari beni mest ederdi. tas gibi hatun kelimesini hakkiyla hak eden, cok guzel, hakiki guzel, dogal guzel bir kadin. simdilerde pek sesi solugu cikmiyor.tekrar ekranlarda gorunse de gozlerimiz nurlansa diye bahsettigimiz biricik guzel!
 • oyuculuğu denemek için neden kötü diziler seçtiğini bir türlü anlayamadığım, konuştuğu zaman da sesini pek duyamadığım, yabancı hatunlara benzeyen, çilli eski manken.
 • 80li yılların sonu ve 90lı yılların başı itibariyle gazetelerin tv eklerinde çıkan bi reklamın konu mankeniydi. neyin reklamı olduğunu hatırlamamama rağmen hatunun resminin altında isminin, reklamı yapılan şeyin altında da koşulup alınması gerektiğinin yazdığını gayet net bir şekilde hatırlıyorum. pek komikti. aynen şöyle bişiydi: ' yasemin koşal..koş al!'
 • garip bir şekilde tarihi eser kaçakçılığından mahkemelere düşmüş manken abla. bilenler bilir bir zamanlar defne joy foster denilen zenci bıcır bıcır kızımızın hazırlayıp sunduğu bir program vardı, çatkapı mı neydi ismi..bu kızcağız ünlü birinin evine gider, oda oda herşeyi gösterirdi falan..birgün de kalkıp yasemin koşal'ın evine gidiyor. programda yasemin hanım da antikalara olan merakını ve evindeki örnekleri gösteriyor. biz de izliyoruz afbuyur. bir ara duvara gayet şık şekilde yerleştirilmiş bir el yazması kur'an-ı kerim gösteriyor. anlatıyor , şöyle antika böyle antika vs diye..savcılık bu programı ihbar kabul etti. meğer o el yazması kaçırılmış mıymış neymiş....dava ettiler çarkıfelek ablayı. sonunda ne oldu bilmiyorum da defne'nin programının b.kuna gitti canım el yazması. ben olsam keserdim defneyi, o ayrı tabi
 • yugoslav göçmeni melez güzel. mali'nin "500 kadınla beraber oldum" demesinin akabinde, çarkıfelek'e hostes olarak gelmişti. 501. talihli güzelimizi tahmin etmek zor olmadı fakat mali'nin planları suya düşecekti.
 • 1992 ya da 1993 de "koş al" sloganıyla atinon marka fotoğraf makinelerinin reklamlarında boy göstermiştir.biraz bol açık mavi kot pantolonuyla hafif öne eğilerek ve gülerek söz konusu makineyi kullanırkenki resmi kullanılmıştı.
 • nicole kidman'ı bulana kadar idare ettiğimiz çekici manken, hostes, azıcık da oyuncu bayan.
 • 1992 yılı idi sanırım, tarık tarcan'ın südütyo telaffuzu ile sunduğu çarkıfelek tüm hızı ile hafta içi akşamlarında fırtına gibi eserken ding.waw'daki ses ile ardında ışık yanan üçgen prizmaları (tobleron ?) çevirme işini yapıyor, sarfettiği "5 kelime 25 harften oluşan bir atasözümüz var" gibi bilgilendirici ifâdeler ile sadece göze değil kulağa da hitâb ediyordu. her neyse. gelelim hikayeye.

  orta yaşlıca bir adam finale kalıyor ve finalde 5 harfli bir nesne için harf istiyorlar. 5 sessiz 1 sesli harf söyleniyor, ding 'ler çalıyor, ışıklar yanıyor; 4 tane. adamın gözler faltaşı gibi açılıyor. yasemin hanım hemmencecik gidip yanan harfleri çevirip açıyor. manzara süper: ka_an; sadece ortadaki harf yok. tarık tarcan süreyi başlatınca adam saymaya başlıyor:

  - kaçan, kapan, kazan ....

  o böyle sayarken ortadaki harf de yanıyor. yasemin hanım hemen gidip çeviriyor onu da. kelime "kapan" çıkıyor. bir alkış, bir sevinç...

  tarık tarcan zarfı hatırlatıyor : "açalım bakalım neymiş ?"

  adam zarfı göğsüne dayayıp, gömleğini düğmelerini kopararaktan açar gibi açıyor; zarfın içi öne doğru, kendi göremiyor... 180 derece açtıktan sonra az biraz yukarı kaldırıp kendine dönük olan arkasına bir süre daha bakıyor ve ani bir hareketle diğer yüzünü çevirip "arabııaaaaaaaaa" diye bağırıyor. bence adam heyecanlı olsun diye kasten öyle açmıştı zarfı.. neyse. fakat manzara muhteşem, sevinç muhteşem.

  sonra yasemin koşal'a koşup sarılıp şapır şupur öpüyor adam; yasemin hanım şokta... gerisini çok iyi hatırlamıyorum. arabanın rengi kırmızı idi. tarık tarcan arabanın kapılarını açıp adamı içine oturtmuştu sanki.

  sonra bir de portatif hüseyin adlı dizide gördük, ben daha sonra görmedim sanırım.