şükela:  tümü | bugün
  • leman'in bi aralar dergide ko$esi falan da olmus kapicisi. (?) dergidekilerle roportajlar falan yapiyodu galiba.
  • dünyalar tatlısı, tertemiz yürekli dost insan. ağabey.
  • dün itibarıyla kaybettiğimiz ağabey, can, dost. leman'ı leman yapan insanlardan biri olmasının yanında ne zaman düşecek gibi olsam beni tutan ağabeyimdi, canımdı. cennet diye bir yer varsa eğer, oradadır şimdi.
  • kanlı kalem; leman dergisindeki köşesinin adı buydu.

15-20 yıl öncesinin leman dergisinin bulunduğu binada kapıcıydı. sonra, dergide kendisine verilen küçük köşede kanlı kalem adıyla, dergi yazarları hakkında analizlerini, son derece beklenmedik bir dille yazdı.
    dergini künyesinde, yazı işleri müdürü gibi isimlerin yanında, apartman görevlisi ve asansör sorumlusu olarak o da yer aldı.
    leman ekibiyle bu tür şakalaşmaları, bilenler için efsaneydi. leman tişörtleri için modellik yapmış ve dergi ekibi tarafından "top model" olarak lanse edilmişti. çok sevilmesinin getirdiği eşek şakalarına kızmıyor olmalıydı.

benim bu güzel insandan çok sonradan haberim oldu. akıbetini merak edip araştırdığımda öldüğünü ögrendim.
    bir değerdi kendisi; alabildiğine kendine özgü.
  • kanlı kalem'inde cezmi ersöz'ü hariciler familyasından, muğlak ilan etmiş, pek güzel yapmıştır: zatı sahte zalim halife. cezmi ersöz ve leş edebiyatını sevmeyen beni gülümsetmiştir.