şükela:  tümü | bugün soru sor
 • pkk'lılar tarafından vahşice öldürülmüş bir genç. hümanizmin kalesinde adına yalnız 2 giri girilmiş. çünkü istedikleri gibi ve istedikleri şekilde ölmedi.
 • elbette adini kimse hatirlamayacak. ama yok. berkin dediklerinde yasin diyecegiz. ali ismail dediklerinde yasin diyecegiz. humanist killari kasinsiginda yasin diyecegiz.

  katilleri yasin'i ogrenene kadar yasin diyecegiz.
 • öldürülmüş gençler üzerinden, sözde insanlar tarafından pazarlığı yapılan, hayatının baharında hayatı elinden alınmış bir genç. mekanı cennet olsun.
  kalp yerine siyasi görüş taşıyan orospu çocuklarının yüreğinde yasin'e de yetecek yer yok ki, ali ismail'e yer olsun, berkin'e yer olsun. sen git göt kılı olduğunun peşine, yere dökecek koka kola ara. yarın sahibin ne demeni isterse onu diyeceksin.
 • 16 yaşında lise öğrencisi. kurban eti dağıtıyordu. 16 yaşındaydı, oğlumun yaşında. içim ezildi. nasıl bir nefret sizinkisi. çocuktu lan o. çocuk. kurban eti dağıtıyordu. kurban olduğum...
 • kurban eti dağıtırken katledilen güneydoğu insanı.

  ekmek almaya gitmiyordu. bir şeyler için direniş piyesi oynamıyordu. sadece bir yoksula yardım ediyordu.

  faşist vahşetin yiğit şehidi.

  http://i.hizliresim.com/b4vbry.jpg (15+!)

  adını anmak havalı değil ekranlarda. hümanist kıllar hâlâ berkin, ethem cakasında. senin ismini de ananlar olacak. unutulmayacaksın yasin börü. hep bu kofti hümanistlerin iki yüzlülüğünü yüzlerine haykıracaksın.

  allah kabul etsin kurbanını ve şehadetini.
 • resimlerini görüncü kıyamet kopucak sandım ama ne kadar salağım aq (bkz: insan hayret ediyor)
 • bunu ona yapanların allah belasını versin
 • sol, türk solu, hümanizm falan bilmem de insan olmayanlar tarafından katledilmiştir.
 • "pkk oluşumunun ve onun etki alanındaki kürt siyasal hareketinin siyasal eylemle şiddet eylemi arasında aşılmaz bir sınır çekmemesi veya çekememesi de burada önemli bir etken. kobani’deki direnişle dayanışma eylemlerinin birçok yerde bir şiddet ve vahşet nöbetine dönüşmesinde sorumluluğu sadece güvenlik güçlerinin provokasyonuna, islamcı kürt oluşumların tepkilerine ve aşırı milliyetçi gruplara atfetmenin akp devletinin her taşın altında terörist görmesinden özünde farkı yoktur. kürt siyasal hareketi sokağa çağırdığı kişilerin eylemlerini denetleyemeyerek kendisinin de frenlerinin artık tutmadığını gösterdi. ya da denetlemek istemeyerek, yer yer bunları kışkırtarak, yokuş aşağı gaza basmaktan çekinmeyeceği tehdidini savurdu. pkk’nın yakın zamana kadar sadece silahlı mücadele yürüten değil, terör eylemlerine de başvurmaktan çekinmeyen bir örgüt olduğu gerçeği yeniden karşımıza çıktı. bingöl’deki saldırıyla eş zamanlı olarak tak’ın yeniden gündeme gelmesi, insanların ışid’li olduğu şüphesinin linç edilmeleri için yeterli neden olduğu gözü dönmüş vahşet, bir öfke nöbeti olarak sadece izah edilemeyecek, vandalizm kelimesinin tam olarak tanımladığı yıkma, yakma ve yağmalama eylemleri, kürt siyasal hareketinin de karanlık yüzüyle bir kez daha yüzleşme gereği yaratıyor. şiddet yöntemleri ve tehdidiyle siyaset yapma refleksinin nasıl hızla su yüzüne çıkabildiğini gösteriyor. burada da müzakere yoluyla siyasal çözümü mümkün kılacak fren mekanizmalarının boşalmasının her an mümkün olduğunu görüyoruz. burası ortadoğu, burası şark, siyasetle şiddet etle kemik gibidir, mağdurun şiddeti meşrudur, vs. deniyorsa eğer, o zaman devletin şiddetine karşı söylenecek söz de biter."

  ahmet insel

  http://t24.com.tr/…vil-itaatsizlik-eylemleri,273790

  edit:allah rahmet eylesin
 • din kardeşimdir.

  (bkz: şehit)