şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iki elin parmağı bile birbiriyle aynı olmayanların, birbirinden çok uzakta olan, ayrı zamanlarda farklı sebeplerle vefat etmiş çocuk!! 'ları( ayıp yahu ) vefat ve buna gösterilen ilgi üzerinden kıyaslaması.

  uçak kazasında mı öldü oğlum bu insanlar.. 1a da oturana taziyeler ama 2c'de oturana allah belasını versinler..
 • berkin ölümsüzdür, yasin ise ölümlü.

  değil mi???

  iki yüzlüsünüz.

  kesin bilgi, yayın.
 • pkk'ya, hdp'ye, bdp'ye dibine kadar karşı birisi olarak söylüyorum:

  iğrençleşmeyin lan. yeter artık. pkk'nın ne bok olduğunu çok iyi biliyoruz. ışid'in de ne bok olduğunu iyi biliyoruz.

  sizin ben kalbinizi, vicdanınızı sikeyim şerefsizler. bunun kıyaslaması mı olur ? bir yanda 14 - 15 yaşında, yaşadığı yerin gerçekleriyle bu yaşta ölüm gibi bir bedel ödeyerek yüzleşmiş bir çocuk, diğer yanda da yaşadığı coğrafyanın lanet gerçekleriyle en acımasız şekilde yüzleşmiş bir diğer çocuk var, bu kadar olay.

  bunun üstünden böyle kansızlıklar yapacak sefilin de ne milleti olmalı ne memleketi ne de yanında destekçisi. bokunuzda boğulmanız dileği ile.

  kan üstünden böyle kancıkça propaganda yapan kürt de olsa türk de olsa anam da olsa babam da olsa lanet olsun. sizden kimseye de hayır gelmez.

  edit: şu hale bak. ulan ne iğrenç bir ortam oldu çıktı burası arkadaş. bir yandan gelir kürtçüsü bütün gün cumhuriyet'e sallar, mağdur edebiyatı yapar, kendi terörist örgütünü aklamaya çalışır; diğeri de güya buna karşı ya: gelir burada azından salya aka aka ırkçılık mezhepçilik yapar, olan biten kanlı pazarlıkları küçücük çocuklar üzerinden 'biz mi siktik siz mi' seviyesine indirger. zihniyetini siktiklerim.

  edit 2: küfür etmemeye çok dikkat ediyordum epey bir zamandır. sağolsunlar öyle çiğ herifler var ki mümkün mü amk küfür etmemek ?
 • biri terör örgütü tarafından öldürülmüştür. biri vatandaşını koruma yükümlülüğüne sahip olan devlet tarafından.

  bu iki çocuğu yarıştırmadan önce şunu bir görün, amına kodumunun salakları.
 • yazıyı götünden okumayanlar anlayacak ki aslında karşılaştırılan vefat eden kişiler değil, insanimizin ve medyamizin yavşaklığıdır. hiç öyle gelip hümanist edebiyatı yapmayın.
 • birisini devlet öldürmüştür diğerini devletle ne ayak olduğu bilinmeyen pkk.
 • ulan allah belanızı vermesin ölümün karşılaştırması olur? ikisi de bok gibi bir dünyada erkenden aramızdan ayrılan çocuktur,melektir ne basının ne başkasının dediklerini bunu değiştirir
 • ikisi de katledilmiştir, masumdur, küçüktür. bunu kıyaslama konusu yapanlar masum değildir fakat. hem de hiç.
 • (bkz: #46347095)
 • ikisi de rahmetli olmuş can.

  berkin'i sözlükte ve diğer bilcümle sosyal medyada "entel takılan" züppe takımı pek bir sahiplenirken, yaltaklandıkları pkk'nın katlettiği bu çocuğa sahip çıkmamayı tercih ettiler sadece...

  böylece meselenin berkin olmadığını gösterdi bize bu ciğersizler...