• uzun zamandır birine benzetip bulamadığım kişiydi sanırım buldum. hafiften bir prens william havası sezdim tipinde. çok hafif ama böyle ilk bakışta hissedilen sonra geçen cinsten.
  • haftasonları kanaltürk'te yayınlanan dünyayı geziyorum adlı gezi programının yönetmeni, eski bir dost.

(bkz: özlem tunca)
  • dünyanın tadı programının sunucusu ve yapımcısı. yakupcan'ın babası.
  • reis ve karısının bir programını izledim, abi biraz karısının kanatları altında gibi, her söylediğinde karısından onay bekliyor falan.. yapma böyle abi. kötü örnek oluyorsun..
  • ana akım medyayı takip etmeyeli uzun zaman olmuş, bugün bizimkilerin evde yemek programı sunan bir adama denk geldim, kafada enteresan bir şapka, yanında habire birşeyler tıkınan toraman bir çocuk. programın sonunda adını öğrenerek buraya geldim. gözlemim mi yanlış yoksa hakikaten bu adamın uzaktan yakından sunucukla ilgisi yok mu diye.

diksiyon sıfır, hızlı hızlı birşeyler söylüyor, soru sorduğu kişiyi de acele ettiriyor sanki arkadan atlı kovalıyor, programın süresine uygun olsun diye yapılıyorsa bunun da bir formatı vardır, mikrofonu kime tutuyor belli değil, bazı cümleleri kurarken yarısını duyuyoruz yarısını duymuyoruz.

tattığı yiyeceklere gelince, abi bir insan herşeyi beğenir mi, her yemek mi ağız tadına uygun olur. çatal kaşık ağıza girer girmez "oo şahane olmuş" diyor. bir yorum yap, bunu şu yörede yaparken içine şundan da ilave ederler, şöyle pişirirler gibi birşeyler söyle. yok, yuvarla gitsin.

netice itibariyle ben bir işletmeci ya da o yörenin insanı olsam bunu gördüğüm anda hadi birader sana kolay gelsin der savuştururum.
  • suanda dünyanın tadı isimli bir program sunuyor. eşinin sundugu program devam ediyormu bilmiyorum ama simdi yine dunyayi geziyorlar ama bu kez yemek tanitmak ve tatmak amaciyla. ben işin bu kısmında degilim ama bu ne kötü bir sunuş. hani eşi ozlem tuncanin sunumunu begenmiyorlar ya bu daha beteri.. bugunku programda bosna-hersekteler ve trilece yapiliyor yakupcanin eli herseyde babasi olan sunucuda habire cok kolay yapilisi dimii oglumm cok kolaymis dimii deyip sinir etti beni. bu ne kucumseyerek bir konusma kolaysa sen yap karina yaptir kolaysa. kolaysa bile boylemi konuslur. adam egilip konusyor kafasida ogluyla birlikte yapilacak tatli hamuru karisiminin ustynde yapan kisiye rahat vermiyorlar.. esini gectimde yasin esirgencin sunuculugunu pek begenmedim.
  • galiba kanal böyle bir program yapmaya karar verdi ve sunucu bulamadı ya da bunlar ailecek zaten geziyor fazla masraf olmasın diye bu garip adama sundurdular programı bilemiyorum. ama her ne yaptılarsa ben bu kadar donuk bu kadar beceriksizce program sunan birini daha görmedim. hiç mi çektiğinizi izlemiyorsunuz ya. insanların aklıyla dalga mı geçiyorlar kanımca.
  • dünyanın tadı programını sunan (sunmaya çalışan) abimiz. ya her yapılan eylemi ikileyerek anlatıyor. abicim sen konuşma, bırak yemeği yapan anlatsın. zaten gezerek, yiyerek para kazanan insanları çok kıskanıyorum. ha bi de 'k' leri g mi h nasıl çıkarıyor anlamadım. biraz daha özenli, daha zengin içerikli programlar yapın lütfen.
hesabın var mı? giriş yap