şükela:  tümü | bugün soru sor
 • trabzon'da liseli öğrencilerin doğum günü partisi yaptığı mcdonald's'ın önüne parça tesirli bomba koyduğu iddiasıyla 12 yıl hapis istemiyle yargılanmış, yakalandıktan sonra da "3 yıl yatıp çıkarım, rus konsolosluğu ve hsbc'yi bombalayacağım. efsaneyi şimdiden çekin" beyanatında bulunmuş kişi. atatürk alanı'nda 24 ekim 2004'te meydana gelen olayda, el yapımı parça tesirli bombanın patlaması sonucu 5'i çocuk 6 kişi yaralanmış, işyeri ve çevredeki bazı otomobillerin camları kırılmıştı. hayal 10 ay sonunda tahliye oldu.

  arkadaşı olduğu iddia edilen kişi için (bkz: ogün samast).

  bombalama olayı sonrası bünyesinde barındırılıp kollandığı kurum için (bkz: mhp) ve (bkz: bbp).
 • yasin hayal'i google'ladığınızda hemen ilk sonuç olarak http://www.trabzonun.efsanesi.com/ adresini buluyorsunuz. bu bilgi gazetelerde var. ardından da mc donald's bombalaması. bu da geçiyor gazetelerde. benim milliyet, bianet, zaman, yeni şafak, akşam, vatan ve hürriyet'in güncel web sitelerine baktığımda bulamadığım bir bilgi daha var:
  http://arsiv.hurriyetim.com.tr/…0/09/spor/70spo.htm
 • toplam 4 ayri suctan (patlayici madde imal etmek, patlayici madde atmak, patlayici madde atarak yaralanmaya sebep vermek ve patlayici madde kullanarak mala zarar vermek) 6 yil 8 ay hapis cezasina carptirilan bu arkadasimizi hakimler 11 ayi uygun gorup tahliye etmisler. kendisi bile yakalandiginda "3 yil yatip cikarim" derken hakimlerin gonlu razi gelmemis o kadar bile icerde yatmasina anlasilan.

  biz niye yapiyoruz kardesim bu ceza yasalarini falan? her hakim kafasina gore, sanigin arkasinin saglamligina gore karar versin diyelim olsun bitsin bu is.
 • işsizliğin ve eğitimsizliğin sonucudur. kimisi tribün lideri olur 2 kişiyi öldürür, kimisi mafya olur milleti haraca bağlar, kimisi aşırı milliyetçi olur birilerini kışkırtır.

  bize de yaptıkları pisliklere üzülmek düşer.
 • kirli ellerini bulaştırdığı son olaydan (bkz: hrant dink suikasti) sonra babasının oğlum vatansever ve milliyetçidir demesi beni benden almıştır. pes doğrusu...
 • adliyeye sevkedilirken "orhan pamuk akilli olsun" deme curetini gosteren biri.

  http://www.milliyet.com.tr/…/01/24/son/sontur09.asp
 • kendisinin hayal olmasını dilediğim kişi ama ne yazık ki gercek, hem de kabus gibi bir gerçek. kendisini ortaya çıkaran sebepler eğitimsizlik, işsizlik, beyin yıkama vs her neyse de, kendisinin potansiyeline sahip kitlelerin olduğunu ve sisteminde bu kitlelerden güç aldığını bilmek daha büyük bir kabus. sinek küçüktür ama miğde bulandırır, bu insanlar ise küçük müçük değil kendisini devaynasında gören piyonlar.
 • bu kişiyle ilgili sorun şudur ki, bunun gibi adamların kullanıldığı bir dünyada yaşıyoruz. birileri ihalelerden parayı kaldırırken, bölünmez bütünlükten dem vururken, bu ve bunun gibi kişilerin psikopatlaşmasını kullanıp yeni abdullah çatlılar yetiştirmeye çalışıyorlar. bir de bunlara yazdıkları mitolojileri televizyonlarda dizi* yapıp, bolca reklamla çılgıncasına seyrettiriyorlar.

  ölenler ölünce, ölenlerin ölmesiyle hangi çevrelerin korkutulmaya çalışıldığına bakılınca, kalanlardan hangilerinin bundan çıkarı olduğunu tespit edince, azmettiricileri de bulabiliyoruz.
 • annesinin "benim oğlum yapmaz öyle şey,insanlara kıyamaz o.o bombayı da insanlar için patlatmıştı zaten." sözleri beni şoka uğratmıştır.