şükela:  tümü | bugün
  • mevlüt uysal dan boşalan başakşehir belediye başkanlığı koltuğuna oturması çok kuvvetle muhtemel (%99) çiçeği burnunda yeni başakşehir belediye başkanı.

çok zeki, iş bitirici, müthiş iş takibi yapan bir yönetici aynı zamanda. başakşehir'e değer katacak vizyonu ve ruhu olan biri.

edit: başkan oldu
  • seçim hazırlıklarına şimdiden başlayan, atanmış başkan.
  • 2011 yılından bu yana chp parti üyesi ve chp seçmeniyim. buna rağmen chp'yi yerel yönetimlerde kesinlikle başarılı bulmuyorum. daha önce (bkz: #60212129) entrysinde de bunu belirtmiştim. yaklaşık 1 yıldır başakşehir'e bağlı bahçeşehir'de oturuyorum. bahçeşehir ile 1 km mesafede chp'li avcılar belediyesine bağlı ıspartakule'nin haline bakıp sonra akp'li başakşehir belediyesine bağlı bahçeşehir'e bakınca aradaki fark dağlar gibi.

belediye başkanı olduktan sonraki ilk işi bölgedeki sitelerle tek tek buluşma ayarlayıp bir akşam boyunca o sitede oturanlardan bölgedeki sorunlar hakkında fikir aldı, çözüm önerileri getirdi. kolayca çözülebilecek konularda hızlı adımlar attı ve çözüme kavuşturdu. benim oturduğum sitede olan buluşmaya giderken gerek gölet konusu olsun gerekse ulaşım konusundaki yanlışlardan ötürü ciddi derecede önyargılı bir şekilde katılım sağladım. gecenin sonunda fikirlerimin tamamen değişmesini sağladı. hatta öyle ki gölet imarı konusunda değişikliği kendilerinin yapmadığını, 12 yıl kadar önce bahçeşehir belediyesi'nin bu değişikliği yaptığını söyledi. inanmadım, tapu ve kadastro müdürlüğünden araştırdım. değişikliğe dair belgelere ulaşdım ve evet, bahsettiği şekilde chp'li bahçeşehir belediyesi bu imar değişikliğini yapmıştı.

evimin çok yakınında boş bir arazi var ve bu arazideki otlar yüzünden sineklerden uyuyamaz hale geldik. 20 gün kadar önce bu konuyla ilgili başakşehir belediyesi ile görüştüm. ilaçlama ekibi aradı ve önce otların temizlenmesi gerektiğini söylediler. fakat bu konuyla ilgili hiçbir çabam işe yaramadı. en son çare yasin kartoğlu'nun kendisine ulaştım ve konuyu anlattım. bu kadar basit bir konu için danışmanlarını, yardımcılarını falan görevlendirir diye düşünüyordum fakat öyle olmadı.

önce konuyu bizzat kendisinin ileteceği bilgisini verdi, ardından da takipçisi olacağını söyledi. birde üstüne telefon açarak bilgi verdi.

bir chp üyesi, gönüllüsü ve seçmeni olarak o logonun altına mühür basmayı vicdanıma kabul ettiremem ama bu adam işini bu kadar layığıyla yapıyorken chp'ye de oy vermem noktasına geldim. yiğidi öldür, hakkını yeme. bulunduğu mevkiyi gerçekten hak ettiğini düşünmemi sağladı.