şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yaşı itibariyle kendisinden beklenmeyecek davranışlar sergileyen kimselerden bahsederken kullanılan kalıplaşmış bir ifade bu. büyümüş de küçülmüşler için söylenebileceği gibi yaşını başını aldığı halde bir türlü olgunlaşamayan kişiler için de sarf edilebilir.
  • toplumsal öğretiler, insanları kalıplara sokma arzusu ile , kendisi yapamadığı için delirenlerin, yaşamdan keyif almaya çalışanlara kullandığı, boş bir söz öbeği.
  • (bkz: 6 ağustos 2005 manowar istanbul konseri)

o zamanlarda bile yaşlıydım lan ben *
    cumartesi günü toplantı kitlemişlerdi, bildiğin takım elbise kravatla toplantıdan sonra arkadaşlarla buluşup gitmiştik konser alanına. bir yandan da lan bu kılkta rock konserine gidiyorum ya sikmeseler bari diyerek de içimden geçiriyordum.
    konser öncesi doluştuğum ortamda takım elbisem, kravatım bile sırıtmadı ya la o derece zaten ortamdaki en genç kişiler otuzlarındaydı, arada yolunu şaşırıp, dedesinin ninesinin elini tutup gelmiş ergen veletler bile vardı ya la.
    elli hatta altmış yaş üstü elemanlarla geyik yapıp birbirimize bira ısmarladık. konser de ellili yaşlarda bir ablayı sırtıma aldım lan ben ! (eniştenin belinde sorun varmış o rica etti)
    yaptığımız pogonun çevirdiğimiz geyiğin haddi hesabı olmadı.

bırak ertesi günü hafta içi salı günü bile kafamda hala aynı şarkı çalıyordu. (bkz: hail and kill)

sonuç olarak; emeklilikten başka hiç bir şeyde yaşa takılmayın gencolar
    (bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)
    (bkz: kralina maden suyu ekolü)