şükela:  tümü | bugün
86 entry daha
  • babyface olmak. üniversiteyi bitirecekken berber lise kaç diyo soruyor sözde muhabbet açacak.
  • ilk öss ye girdiğimde oks ye girdim sandılar. ilk üniversitemi bırakıp ikinciye başladığımda ilkokula erken mi başladın diye sordular. ikinciyi de bırakıp üçüncüye geçtiğimde beni yaşıtları sandılar. şimdi ise ofiste bile üniversite kaça gidiyorsun diyorlar.
    bir işi karşımdakinden daha iyi yaptığımı kanırta kanırta öğretmeden yeniyetme sanıyorlar ya o koyuyor.
  • ortamlarda söze başladıgınızda karşınıza gecmıs pfft bunu mu dınlıcem bu ne bılır kı bakıslı ınsanları gormenız. konuyu bı sekılde cheesy de olsa yasıma getırıyorum beyan edıyorum kı sonra dınleyıcıler bıraz cıddı tavıra gırıyorlar...

ogretmensenız ogrencılerın her an cıvıma potansıyellerı. otorıte kurmak ıcın gıdılı inci kolyeli koca kelebek tokalı bir tip olsaydım diye cok dua etmışlıgım vardır...:)

kadınsı sac modellerının, kadınsı kıyafetlerını uzerınızde egretı durması.
  • bir kadın olarak uzun vadede avantajlı bir durum olduğunu düşünüyorum. ama yine de fotoğraflarda sizden beş yaş küçük kız kardeşinizin büyük olan tarafmış gibi gözükmesine benzer, sinir bozucu durumlar yaşayabilirsiniz.
  • üniversitede okuduğum halde yaşıtlarımla çıkamamak
  • gerçek yaşını öğrenenlerin geçirdiği ufak çaplı dumuru yüzlerinden okumak. gırgır şamata yaptığın gençlerin birden abla modunu açmaları.

napayım arkadaşım, 32 yaşındayım diye kendimi mi asayım? ( bir de 42 desem demek ki düşüp bayılacak) 25 ten sonrasını nasıl hızlandırılmış yaşıyorsun bi 5 sene sonra gel de konuşalım. yıllar bir bana işliyor sanki hıhı evet.

edit: ben daha "ay ne güzel genç gösteriyorsun" diye pozitif yaklaşanı pek görmedim, genelde tepkiler "oha 32 ne lan (iç ses: nee 32 mi, keşke ölsen) şeklinde oluyor. 32 çok güzel olm bu kadar korkmayın. düzeninizi kurduysanız, kendinizi ne istediğinizi biliyorsanız 10 numara kafa rahatlığı var. ve lütfen abla demeyelim, hazır değilim.. hepimiz biliyoruz ki 27 deseydim de paşa paşa yiyecektiniz. insanı zorla yalancı yapacaksınız, bi daha da yaşımı söylersem..

edit2: soranlar ve soracaklar için ipuçları: saçımı hayatımda hiç boyatmadım, 3-4 tel beyaz var çoğalırsa bakarız. (tibet in 5 hareketiyle beyaz saçlar dipten siyah gelmeye başlıyormuş, onu da deniyorum)
    az makyaj (eyeliner ve rimel sadece)
    düzenli kombu çayı içmek
    tibet in gençlik pınarı 5 hareketi hergün yapmak. meditasyon ile stresten arınmak.
    en çok da güleryüzlü, neşeli, pozitif kalabilmek.

(bkz: five tibetan rites)
  • olduğumdan daha yaşlı gösteriyorum, bundan daha büyük dezavantaj mı olur?
  • benim yaşıma geldiğinizde avantaja dönüşecek dezavantajlardır. çok da şeyapmayın genjler.
  • odtü'ye bir kadro için sınava gelmişiz beş sene öncesi *, rektörlük tarafındayız yemekhaneyi arıyoruz iki öğrenciyi durdurduk dedik nerededir bu hane, söylediler sağolsunlar, tam yola yöneliyoruz çocuk diğerine -öss mi var bugün hayırdır? dedi. biz kardeşimle adımları bir hızlandırdık.* hayatımın en saçma refleksini yaptırdıkları için kendilerine buradan teşekkür ediyorum.

edit; hala güncel olan ve bunun yerini alan diğer durum da personel servislerinde özellikle ara saat personel servislerinde "yalnız bu personöl servisi" diye beni durduran kaptanlar, kimlikle bağırıyorum geçiyor neyseki.

ediit; kardeşimle aramızda iki yaş olduğu gibi benden çok daha resmi ve süslü olması beni direk öss adayı yapmıştır o gün, ve dediğim gibi hala etkileri devam etmekte, neyse ve olsun ve bence sorun yok. **
  • bir anda ortadan kalkan durumdur.
    dondurmayacipsbananadam bey'in de değindiği durumu 22 yaşıma değin ben de yaşadım. şeftali tüyü sakallarımı kesince barlara mekanlara girerken onur kırıcı muameler ile karşılaşıyordum.
    22 yaşımın sonlarına doğru ne olduysa oldu, şimdi o kimlik soran oğlanın amcasına benziyorum. hangisi daha iyi çok emin olamıyorum sözlük.

imla
9 entry daha