• bodur tavuk her daim piliç atasözünün tersine döndüğü zamanlardır.
    olduğu yaştan küçük göstermek bekar bir
    kadin için hep avantaj olmuştur. ama bir de yaşı küçük sanılıp akranı eş adayını kaçırıyorsa burda ibre yön değiştirmiş demektir.
  • "ne! ben seni daha büyük sanmıştım." söylemine maruz kalıp durmak.
  • 2000 doğumlu kardeşin sevgilisi sanılmak. içime oturdu da belli etmedim. yeni nesil bu büyüme hızıyla erken yaşlanacak gibi ama.
  • liseli ergen kızların gelip sulanmaları.
  • kızımla gezerken arada bir mağazalarda, yemekte falan "kızım bak şu güzelmiş.", "babacım onu da sonra alırız, annen bekliyor." demek zorunda kalmaktır. çünkü etraftan bazen hakikaten sorgular bakışlar seziyorum ve rahatsız oluyorum.
  • var böyle bir tanıdığım. saçını doğal renge boyattığı zaman sigara satmıyorlar :)
  • henüz hiçbir dezavantajını görmedim. hala her yere girerken kimlik gösteriyorum ve bu baya hoşuma gidiyor. ayrıca arkadaşlarım bana özel değişik değişik sıfatlar üretiyorlar; (bkz: minnoşizm akımı)'nın öncüsü gibi. tatlı bence.
    yaşasın küçük göstermek!
  • 1-kariyer
    yükselmeyi hedeflediğiniz şirkette küçük gösteren insan yerine aynı yaşlardaki olgun veya tecrübeli gözüken insanlar 1 adım öndedir.
    2-müşteri ilişkileri
    özellikle erkeklerde sakal bıyık bırakılamayan işlerde müşteriler tarafından çok da ciddiye alınamayan yeni mezun insan muamelesi görülebilir.
    3-ilişki olayları
    tanışma ihtimalin olan yaşıtların tarafından "yaşı küçük" bakışlarına maruz kalma, kendinden yaşça çok daha küçük insanların radarına girmektir. kişiden kişiye bu durum iyi veya kötü olarak nitelendirilebilir.
  • daha genç görünmenin hiç bir dezavantajı yoktur. herkesin şimdi genç göründüğü filan mevzusu da doğru değil. özellikle yeni nesil için bunun tam tersi geçerli. 2000'lerden sonra doğan yeni yetmelerin hepsi de şimdiden olgun insan gibi görünüyorlar. özellikle genç kızlarda bu daha belirgin. tamamen inorganik beslenme ve günümüzün doğal olmayan koşulları bunda en büyük etken.
  • (bkz: sigara alamamak)
    3 sene önce (21 yaşındayken) gittiğim büfedeki adam; 18 yaşından küçüklere satmıyoruz dedi. abi dedim ben 21 yaşındayım, kimliği gösterdim adamı zor inandırdım. sakalları kesince 15 yaşıma geri dönüyorum amk.
hesabın var mı? giriş yap