şükela:  tümü | bugün
  • kıçımla güldüğüm hadisedir. eskiden içgüdüsel olarak evlenme isteğim vardı ve bunun normal bir şey olduğunu düşünürdüm. toplumsal baskı ve öğretilmiş kız çocuğu davranışlarına göre olması gereken bunlardı.

sonra zaman geçti, daha çok insan tanıdım. farklı yaş gruplarında bir sürü insan, erkek, kadın, çift, sevgili tanıdım. baktım ve gördüm. bu muhteşem bir ahlaksızlık kurumuydu. her şey ahlak dışı ve her şey meşruydu. sınır tanımayan bir aldatmaca, bir ilüzyondu.

hıyar gibi evleniyorlar, taksit ödüyorlar, kavga ediyor ve sevişmiyorlar. gözlerimin içine sevişmek için bakan evli erkekler karılarının yanında mükemmel bir eş rolü oynuyorlar. kadınlar desen, zevk almıyorlar ve güzel sözler duyup pohpohlanmıyorlar. birçoğu memelerinin yerini unutmuş.

aşkımla kahvaltı qeyfisi fotoğraflarının altında bir dram yaşanıyor genelde. hıyar gibi bir hayat yaşayıp, eğlenip, özgürce yaşayan insanları dışlıyorlar.

sen cumartesi günü veli toplantısına giderken, ben ödüllü birikim sigortası paramı çekip latin amerikaya gideceğim. evlenin amk.
  • benim için artık geçersiz önerme. hepsi evlendi.

şimdi patır patır yavruluyorlar, tur bindirdiler.
  • pıtır pıtır boşanmakla son buluyor.
    kıtır kıtır da olabilir, bazen de şıkır şıkır.
    benimki patır kütür oldu mesela
  • patır patır değil resmen bizi çatlatmak için çatır çatır evleniyorlar efendim. ortadan ikiye ayırmak için uğraşıyor resmen.

whatsapp durum güncellemesine bile "tazecik gelin kocasının dizinin dibinde" diye yazanları gördükten sonra bırakın evlensinler deyip sallıyorum. insan bu kadar koca meraklısı olmamalı lan!
  • yaşıtlarımın çocuklarını neredeyse ilkokula başlattıklarını gördükçe iyice treni kaçırdığımı hissettiren söz öbeği.

ömür boyu yalnız kalacağım, ne acayip. yıllardır yalnız yaşarım, kimler geldi kimler geçti. hep boşa çıkan hayaller, kaybetme ve kaybedilmeler.

evin en küçüğüydüm. benden 9-10 yaş büyük ablam ve abim kendi çocuklarının derdinde. anne baba 70'i geçti.

yıllar sonra hepsi birer birer kaybolacak.
    beni de daireden gelen koku sonrası haber verilen polis ve sağlık personeli alıp belediye cenazesi yaptırır.

kendi yazdığım kendi içimi baydı yemin ederim.
    sikeyim böyle hayatı.

debe edit: yalnız olmak konusunda yalnız olmadığımı gelen rekor mesajla anladım. hepimiz birden bi ekşi huzur evi kurabiliriz. fena olmaz. yatırım tavsiyesidir.
  • halen genç olduğunuza delalettir.
    bizimkiler artık patır patır boşanma evresine geçti.
  • yaşıtlarının çatır çatır sevişiyor olmasından daha vahim değildir.
  • facebook, instagram gibi sosyal medya şeylerinde bol bol düğün, çoluk çocuk fotoğrafları, mutlu aile tablocuklarını görürüz. herkes ruh ikizini, aşk böceğini, hayatının anlamını bulmuştur. sen ulan acaba bende mi bir arıza var! yaşta geçiyor hani benzeri cümleler kurarsın.
  • benim içimi en yaralayan yönü geri gelmeyeceğini bildiğim çeyrek altınların gidişidir. arkadaşlığın derecesine göre yarım ve cumhuriyet altına dönen çeyrek altınlar demektir.

edit: evlenip dursalar iyi, bir de doğuruyor şerefsizler.
  • yaşıtlarının patır patır ölmesinden iyidir. o vakit de gelecek kaçış yok.