şükela:  tümü | bugün
473 entry daha
  • o değil de benim zoruma giden adamlar abazalıktan erken evlenirken biz kimsenin namusuna yan gözle bakmadığımız halde sırf bekârız diye potansiyel ırz düşmanı olarak görüyorlar. benim karısını evli kadınlarla aldatan arkadaşım var ama olan biz bekarlara oluyor.

(bkz: adaletin bu mu dünya)
  • yaşıtların patır patır boşanıyor olması durumunun tersidir. 30 yaş sonrası için istatistiki olarak kanıtlanmıştır. var böyle bişi
  • o değil de düğünlere gidip ölü yatırım yapmak koyuyo. ne demiş şair : erik dalı gevrektir giden bizim çeyrektir
  • yaşıtlarımın çocuklarının evlenebileceği hakkında fetva bile çıktı amk.

artık dinen de kıçımdaki kadayıfın farkındayım.

teşekkürler din. dan. don.
  • ev le ne cem, vermezlerse gaçacam.
  • yaşım 30, yaşıtlarımın patır patır boşanmasıyla başa baş giden durum.

bir erkeği o kadar seveceksin de, bir de ona o kadar güveneceksin de... uzun iş. kim uğraşacak? değmez.
  • bugün aileler aracılığıyla ben de bir adım attım evliliğe. insanlık için küçük ama bizim için büyük bir adımdı.. aileler tanıştı, anlaştı. en son beni çağırdılar, sevdiceğin annesi beni de bir görmek istedi. ilk on beş saniyenin ne kadar kritik olduğunu tekrar anladım. neyse ki hemen utangacligimi bir kenara bıraktım ve adapte olabildim duruma.cok sevmiş beni annesi, beğenmiş damadını. annem de çok beğendi gelinini.. neyse 15 gün sonra sözümüz var.
  • evlenmeyi bırak 2. çocuğu yapanlar var. nasıl olacak bilemedim.
  • bir iş görmemelerine delalettir.
    yaparım ama bir şartım var
    ayıpsın iste
    düğünüme geleceksin itiraz istemem.
    çantadan isminize hazır ve nazır zarf çıkar ve okeylettirilir.

vay bee. ulan yoldan geçen adıma davetiye basıyor asdf.
    yeminlen yıldım ulen. düğün dernek işlerinden.
    birine gitsen öbürü vay bana niye gelmedin.

evlenmeyin demiyorum evlenin ama yani beni çağırmayın öyle yerlere darlanıyorum vallahi.
  • evlenmek doğrusu cesaret ister. tebrik etmek lazım. iş lazım, aş lazım, sabit bir gelir lazım, bunlar yokken evlenmek cahil cesaretidir.
21 entry daha