şükela:  tümü | bugün
544 entry daha
  • he ya evleniyorlar. ben 25 yaşındayım evlenmek şurada dursun henüz işim bile yok gerçi benim yaşımdaki üniversite mezunlarının çoğunun işi yok bu konuya ayrıca bir parantez açmak gerekir ki şu an buna zamanım yok, ama şöyle de bir şey var ki ben şu zamana kadar her şeyi yaşıtlarımdan geç yaptım; ehliyetimi 25 yaşında aldım, ergenliğe 23 yaşında girdim e haliyle normalden daha kısa bir süreç oldu bütün ergenliği 12 günde atlattım, şimdi işi bulursak-büyük ihtimal yakında bulacağız- evliliği sonra hallederiz 62 yaşındayken 25 yaşında bir hatunla evlenmeyi düşünüyorum çocuk işine gelince de hazır yapılmış olanını alacağım direkt 20 yaşında. kim uğraşacak okula yolla,altını değiştir, falan fulun zaten bir kaç sene sonra da terkederim hanımla çocuğu hani derler ya trajediler çocukları olgunlaştırır diye benim hanım da çocuk ta henüz 20 li yaşlarındayken 70 yaşında bir bireyin olgunluğuna erişecekler artık sonrasında bana teşekkür etmek için heykelimi mi dikerler, adıma okul falan mı yaptırırlar onu da onlar düşünsün...
  • sürü psikolojisi ile hareket edenleri üzecek olay.

toplum sana evlenmeyi dayatıyor diye evlenmek zorunda değilsin. illa ki de evleneceksen başkaları evleniyor diye değil, kendin istediğin için evlen. sonra ayrılmak zorunda kalınca ağlama...
  • 26 yaşında sıradan bir insan olarak 4 senedir üniversiteyi bitiren bütün herkesin (hadi %90 diyelim) evlenmesi durumu. timeline’ımı kahvaltı, yüzük, gelin çiçeği ve salyalı bebek fotoğraflarıyla sikerten arkadaşlarımın 30’dan sonra “kocişimle boşanma keyfisi” diye adliye önünde fotoğraflarını da görebilecek miyim çok merak ediyorum. her hafta sonu 100 liralık kahvaltı yeyip bebeğini 1000 liralık bebek arabasında gezdiren orta direk (?) ya da sadece kocası çalışan insanlar bunlar. bu kadar mıç mıçlığın görgüsüzlüğün ve har vurup harman savunmanın sonu hayra alamet değil. uzun vadede bekarlar kazanacak.
  • benim yaşımdakiler için (bkz: yaşıtların patır patır çocuk yapıyor) olarak güncellenmesi gereken başlık.
  • biraz daha beklersek yaşıtların patır patır ölüyor olması olarak güncellenecek.
  • yaşıtlarımız evlendi boşandı 2.ci evliliği yapıyor .neyse allahtan daha hiç bir arkadaşın çocuğu evlenmedi.
  • patır patır sıçıyor olduğumuz gerçeğini değiştirmez. geceye yine bir şey bıraktım*
  • yaşıtlarım ya çoktan evlenmiş ya da benim gibi evlenmemiş olduklarından benim için geçerli olmayandır; yani öyle patır matır bir durum yok.
  • zerre kadar umrumda değil desem.kaderde varsa olur yoksa da olmaz çok takmamak lazım.
  • yaşıtların patır patır çocuk yapmasına oranla daha kabul edilebilir olandır.
109 entry daha