• kabak tatlısı. kalp kalp kalp
  • (bkz: mantar)
  • (bkz: ciğer)
  • hahhhah.

millet, yaşlılık ile ilgili bir sır vereyim size de saçma sapan anket yapmayın.

yaşlandıkça tat alma yetiniz kaybolmaya başlıyor. sonra ne yeseniz zaten bi boka benzemiyor.

20'li 30'lu yaşlar için de yaşlılık diyen sevgili kardeşlerimi sevgi ile kucaklıyorum.
  • •ıspanak *
    •ciğer
    •balık
    •tereyağ
    •kaymak
    ilk aklıma gelen bunlar. çocuk saflığı diye bir şey var. et yemeyen dahi çok. ilerde kıymete biniyor bebeler haberiniz olsun. şimdi bir tereyağ için kurşun atıp kurşun yeriz. ama çocukken iğrenç gelirdi.
    şimdi geriye dönüp o küçük çocukla konuşmak istiyorum. o korkunç hatayı yapan çocukla. ama yapamıyorum.* *
    ama bu listeye hiç giremeyecek bir "yiyecek" var ki o da şüphesiz pırasadır. yenilmek için yaratılmayan bir şey için fazla ısrarcı davranıyor insanlık. rahat bırakmalıyız bu sebzeyi. diğer otlar gibi yaşayıp ölmeli. insanların midesinde değil.
  • kuru fasulyedir. küçükken baya nefret ediyordum. 20'li yaşlarımın başında "ulan fena değil galiba" demeye başladım. 20'li yaşlarımın sonunda "leziz" diyorum.
  • zeytinyağlı enginar.
  • kabak tatlısı demeye gelmiştim ama geç kalmışım. tüh. neyse efendim bu o kadar ilginç bir tatlıdır ki 20li yaşlardan önce seven insan çok nadir, ben de ergenlik döneminde bu tatlıdan nefret edenlerden biriydim. ama ilerleyen yıllarda öyle bir aydınlanma geliyor ki konusu açıldığında bile ortamdaki herkesin ağzı sulanmaya başlıyor. kim keşfettiyse allah razı olsun :)
  • boza. nedense vakti zamanında hiç sevmediğim şimdi severek içtiğim gıda mahsulü.
hesabın var mı? giriş yap