şükela:  tümü | bugün
  • bekar çocuksuz bireylerin içine içine sıçmalarına neden olan sorunsal.

çare evlatlık almak

çare huzurevi diyen naif arkadaşlar aşağıdaki vahşetleri iyice okusun:

http://www.sabah.com.tr/…6/04/17/huzurevinde-vahset

http://www.hurriyet.com.tr/…-kimse-gormedi-14149740

http://www.iha.com.tr/…lkonundan-dusup-oldu-605672/
  • huzurevinde bakıcıların yaşlılara kötü davrandığından bihaber olanların huzurevi önerdiği sorunsal.

hiçbir bakıcı sana evladının öpe koklaya, pamuklara sara sara baktığı gibi bakmaz. surat eder, azarlar, şanslıysan dayak eksik kalır. pfff
  • yüz tane evladım olsa dahi gidip huzur evine yerleşeceğim için, bu sorunun cevabı bende net.

elim ayağım tutmaz, aksi, hasta, mutsuz halimle çocuğumun hayatının içine sıçmayı düşünmüyorum açıkçası. gelmişim yetmiş yaşına, o saatten sonra hayattan ne beklentim olabilir ki? önüme çorba koysunlar kafi.

"yaşlanınca bana baksın" diye çocuk doğurmak, hayatımda gördüğüm en bencilce davranış.
  • o zaman:
    bol bol yürüyüp koşacaksın, atletik bir ihtiyar olacaksın. benim dedem 100 yaşını geçti, hala hoplar zıplar -gerçi 10 vakit namaz kılar, paso camiye gider gelir. adam "abdest namazı" diye bi namaz bile kılıyor, artık loop'a sarmış namaz abdesti, abdest namazı...
    neyse; hareketlerine, gıdalarına dikkat edeceksin o zaman.
  • (bkz: darüşşafaka)

gayet darüşşafaka demek istedim.
  • cesur yeni dunya'nin sanirim ne guzel tarafi yaslilik konusu. yasliligi engellenebildigi ve 60yasinda kut diye olebildigimiz bir dunyada yasamayi inanin o kadar cok isterdim ki!

hayatimizi bosa harciyoruz, calisiyoruz. saatlerimizi calisarak geciriyoruz (memur degilseniz, ozel sektorde iseniz yani. memurlarin "calistigina" inanmiyorum. kusura bakmasinlar. gercek bu.) vaktimizi para ile takas ediyoruz. bu sure icinde hayatimizi kurmaya, kendi gelecegimizi sekillendirmeye o kadar az zaman kaliyor ki!

hele ki yurtdisinda calisan bir expat iseniz hayat kurma sansiniz cok daha az. surekli uzun saatler, az tatil. cevrenizdeki insan sayisinin azligi.

dahasi ulkemizin kesinlikle sosyal guvenlik saglayabilecek bir ulke olmamasi.

nihayetinde yaslaninca ne olacagim sorusu geliyor catiyor.

cevremde sadece bunun icin evlenen bir suru insan var. esleri yabanci. cok seviyorlar mi? emin degilim. cogu evlendikten sonra daha da cok calismaya basladi. daha da cok "evden uzak" durmaya basladi.

yaslaninca bir sey olmasa, gercekten 60ina kadar 30unda gorunsek. (ki 30u gectim) sonra bir anda olsek...

hayatin en buyuk sorunu yaslilik. bu acizlikten muaf tutulmak icin her turlu seyi yapardim.
  • bana yarın kim bakar korkusuyla yapılan çocuklar yüzünden piyasa orospu çocuğu kaynıyor. adam kadın yaşlanınca bir dayanak olsun diye soy yürüsün ayağına çocuğu yapıyor, sonrasında ne çocukla ne ruhen ne madden ilgilenmiyor, yaşlanınca çocuk ailesini falan umursamıyor. bu vaziyette çocuk yapacağınıza birikim yapın paralı huzur evleri var. yaşlanınca ne yaparım korkusuyla yaptığınız çocuklar orospu çocuğu oluyor.