• rap müzik ergen işidir. en azından türkçe rap için konuşuyorum. 16 yaşında türkçe rap dinlemeyi bırakmayan adamda sorun vardır. yoksa ben bu metalci halimle hala tupac, dmx, dr.dre dinlemeye devam ediyorum. bir de dj dikkat.
  • ben sıkı rap takipçisi değilim. belli başlı rap'çileri dinlerim. bunların arasında 30'lu yaşların ortalarına doğru düşüşe geçmeyen yok. mesela yurt dışından eminem, the eminem show'dan sonra çıkardığı hiçbir albümde eski şarkılarının kalitesine yetişemedi. son dönem şarkılarından rap god kalite olarak without me'nin yanına yaklaşamaz bile. türklere baktığımızda onlarda da durumun aynı olduğunu görüyoruz. mesela ceza'nın da son dişe dokunur albümü rapstar'dı, sonrasında giderek patatese bağladı. fuat desen bağcıların kızları taş diye ortalarda dolanıyor ki buna şarkı bile demeye dilim varmıyor. sagopa da imamlıktan önceki son çıkıştan dönmüştü bir ara, şimdi ne yapıyor bilmiyorum. görüldüğü üzere rap özellikle öfkeyle harmanlandığı için insanın içindeki o gençlik ateşi sönmeye yaklaştıkça rap'in kalitesi de düşüyor. bu da böyle bir naçizane tespitim.
hesabın var mı? giriş yap