• beni ölümden bile daha çok korkutan gerçek. yaşlanmak işkenceye maruz kalmak gibi birşey. sürekli ama ağır ağır senin zamanın geçti artık gitmen lazım diye bedene ve ruha yapılan bir işkence. bir arkadaşım yaşlanmak canlı canlı çürümektir derdi. bir dahaki sefere yenmediği için buruş buruş olup çökmüş bir elma görürseniz daha dikkatli bakın. işte o elma gibi çürüyoruz. kim bu işkenceye nasıl dayanır.
  • en büyük korkularımdan biri. özellikle yaşlandığımda yalnız kalma ihtimalim aklıma geldiğinde daha da bir ürperten olay.
  • bir doğum günü daha geride kaldı. 32 yaşındayım. yaşlandığımı hissediyorum.
  • yaşlanmak dünyada yaşamanın ücretidir.
  • insan yaşlanmadan ölmeli. kimseye muhtaç olmadan.elden ayaktan düşmeden. böyle ayakta normal bir günmüş gibi. tık diye kapanmalı şalter.
  • başlangıç belirtisi, gücünün kuvvetinin yerinde olduğunu etrafa anlatmak, ispat etmeye çalışmak olabilir.
  • en buyuk korkumdur. eninde sonunda gencligimin bitecek olmasi, ben gittikce yaslanirken benden sonra gelen cocuklar, gencler olacak olmasi kafayi yedirtiyor bana. daha yasim cok genc ama simdiden "otuzuma gelmeden oleyim de kurtulayim su yaslanma illetinden!" diyesim geliyor, kendimi anne-babamin yaslarinda dusunemiyorum bile. muhtemelen bir gun, gencleri hic sevmeyen, gicik bi teyzenin teki olacagim, yazik.

kisacasi fiziksel veya ruhsal olarak yaslanmak korkunctur, herkes korkmalidir bence
  • bir gün gelecek yonca evcimik falan deyince çocuklar falan hmm, cool story bro der gibi bakacaklar... anlamadığı hâlde nezaket gereği dinleyecekler bizi... ah ne şarkılar vardı falan diyeceğiz, "şu şarkı mesela... " falan diyeceğiz... anlamayacak... hiç olmayacak gibi geliyor, ama olacak bunlar.
  • yemek yemek için geldiğiniz bistrovari restoranda çalan müziğin kulaklarinizi tirmalamasi... niye ses bu kadar yüksek, ayrica niye clubtaymişiz hissi veren dim tis dim tis tarzi sarkilar calarlar ki??
  • her geçen gün daha fazla sırt ve omuz ağrısı yaşayarak ve daha az tez canlı olarak tecrübe ettiğim eylem. gözün ferinin tezgahtaki bayat balık gibi azalması da cabası. bir de yaşların zikirmatik çeker gibi tık tık yükselmesi var.

allah insanın aklına ve gönlüne zeval vermesin, en güzel kısmı oralarda yaşanıyor. hislerin ve fikirlerin demlenmesi güzel şey vesselam.
hesabın var mı? giriş yap