şükela:  tümü | bugün
  • selda bağcandan imza alan elijah woodun, hayranlıkla baktığı gibi gözlerine baktığım kadının yaşlanmasını istemiyorum ve bu beni korkutuyor. bana gelecek olursak, ben zaten kendimi bildim bileli yaşlı hissediyorum ve bundan ötürü bu güne kadar öyle bir korkum olmadı.
  • haşlanmak ile yaşlanmak arasınd ki hüzünlü benzerlige örnek verecek olursak; soğuk suyla dolu bir tencereye koyulup, alttan ateşe verilen kurbağanın haşlandıgını anlamaması gibidir yaşarken yaşlanmakta.

kurbağa sanırım elli dereceden sonra haşlandığını anlayıp acı hissediyordur..insan yaşlandığını kaçlı yaşlarda hissediyor acaba?
  • (bkz: yaşlanmaktan korkulur mu yaşlanmak en güzel şey yauv)
  • insan istese de istemese de yaşlanacaktır. önemli olan insan gibi yaşayabilmek ve ölebilmektir.
  • korkacak bir şey yok. eğer yaşınızla birlikte olgunlaşıyorsanız yani yaşınızı yaşıyorsanız sorun etmiyorsunuz.
    oscar wilde demişti sanırım: en büyük işkence bedeni yaşlanırken ruhu genç kalanlaradır diye. ben bu sözü bedeni yaşlanırken ruhu da olgunlaşanlar yaşlanmaktan korkmaz diye yorumluyorum.
  • korkmak değil belki ama hüzünlendirdiği gerçeği var.ama yalnızsan hayatında kimse yoksa işte o zaman korkutur hem de ağlatır
  • yaşlanmaktan korkmak değildir o ; olsa olsa yaşlanırken bile gözüne bakmaktan onun girdabına girmekten keyif alacağın biriyle olamama korkusudur o.
  • hastalıklardan, insanlar tarafından istenmemekten, yük olmaya çekinmekten...

ne bileyim sözlük yaa. zaten kimse tarafından sevilmiyorken ve toplum tarafından hep dışlanıyorken bir de yaşlılığım hiç çekilmez ki be..