şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cehaletin neden en büyük düşmanımız olduğunun kanıtı niteliğinde sözde ayar. yaşlı amca reisi emretti diye dolarlarını bozdurmuş. bozdururken de emin çapa'ya hakaretler savurmuş.

  hep söylüyorum, tekrar söyleyeceğim: cahil toplumlar yok olmaya mahkumdur!

  bizim böyle cahil amcalara değil emin çapa gibi zeki insanlara ihtiyacımız var. ancak üzülerek görüyorum ki her geçen gün içimizde yaşayan cahil amcaların sayısı artarken emin çapa gibi değerlerin sayısı azalıyor. yetmiyor bu pişkin cahil kalabalık kendisi gibi olmayan herkese tüm nefretiyle saldırıyor.

  bu işin sonu felakettir! cehalet kutsanacak, savunulacak bir şey değildir! cehaletle ve tüm cahil kitlelerle ancak ve ancak mücadele edilir!

  tekrar ediyorum cahil toplumlar er ya da geç yok olmaya mahkumdur!

  debe editi: okuyunuz, okutunuz: prof. dr. ahmet taner kışlalı ve kemalizm
 • takip ettiği gazeteler, yazarlar, televizyonlar, şeyhler, imamlar emin çapa'yı nasıl tanıtmışlarsa artık saydırıp duran amcanın zırvaları.

  amcaya ne kızılır ne de kınanabilir. onu bu derece cahil kılan topluma da sadece üzülünür.
  amcam sen kiiim emin çapa kim ? bir kere görmüşlüğün, dinlemişliğin ne dediğini birazcık olsun anlamışlığın var mı ? yok ! olabilir mi ? olamaz.

  asıl kötülük nerede ? asıl kötülük bu amca bu beyanı verirken marifet gibi kayda alıp propaganda olarak yayınlamakta. bunu yapanlar bilmiyor mu emin çapa'nın kimliğini, zekasını, eğitimini, kültürünü ? tabi ki biliyorlar. en çok korktukları da bu aydınlık zaten. aynen ışığı açtığınızda saklanacak delik arayan hamam böcekleri gibiler.
  emin çapa'nın ışığı onları bozuyor !
 • kodumun çomarı parayı oradaki görevliye vermesinden nasıl kokuşmuş olduğu belli. memleketine ufacık faydası olmayan kanser hücresi gibi çevresine topluma zarar veren pislikler bu dunya sizden kurtulacak elbet.
 • emin çapayı bunalıma sokan ayardır.

  kendisi telefonlarına cevap vermiyor, kapıyı da açmıyormuş. komşuları evden ağlama sesleri geldiğini söylüyor.

  şimdi çilingir çağırdık, kendisine zarar vermeden olayı kontrol altına alacağız. bir süre sadece halk tv izletmeyi düşünüyoruz.
 • emin capa'yi "orta gelir tuzagi"ndan sonra en fazla yaralayacak konu.
 • emin çapa doların yükselişinden ekşisözlükteki birçok yazar kadar keyif almadığından, minicik de olsa çorbaya tuz atmaya çalışan bu sevimli adamın sözünden bence hiç rahatsız olmamıştır. hatta görse saygıyla elini bile öperdi. siz hiç tanımamışsınız emin çapa'yı.
 • kendi halkına tepeden bakan bir başka elite verilmiş yerinde cevap. anca akp'ye çalış emin. devam böyle.
 • reis? emir? ananın amı!
  hakimiyeti on defa da millete versen, millet "mal" olmayı sevdiği için olacağı budur.
  yine de teşekkür ederiz atam.
 • emin çapa'nın tankların altına yatanlar nerede sorusunu aha burdayım demiş amca.hadi bu 60 ını devirmiş amcanın sana göre memlekete bi faydası yok.peki senin ne faydan var anlatta bilelim boğazından cips,kola,alkolden başka bi zıkkım geçmeyen fosfor eksikliği yaşayan,döl israfı pezevek bey
 • dede gitti gidecek ama saldırganlığı oldukça canlı, ateşli. bu nasıl bir aydınlık düşmanlığıdır, adama saldırırken argümanı dinsiz imansız olması. öyle veya değil, biz ne yaparsak yapalım bu amcaların gözünde birer iblis, birer vatan hainiyiz.