şükela:  tümü | bugün
  • manisa otogar’da yaşlı vatandaşa bağıran polis‘in aynı gün görevden uzaklaştırılması olayıdır.

içimin yağlarını eritmiştir. son 2-3 senede ortalık virüs gibi vatandaşa hayvan muamelesi yapmayı kendisine hak gören polislerle dolmuştu.

olayın başlığına yazılanlardan hareketle peşinen belirteyim; bu olayda yaşlı amca ne yapmış olursa olsun polisin haklı olma ihtimali yok.

polisin görevi vatandaşın mal ve can güvenliğini sağlamaktır. kanunlar çerçevesinde gerekli şartlar oluşunca insan onurunu zedelemeyecek şekilde güç kullanma yetkisi vardır.

ama vatandaş ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin kafasına göre vatandaş azarlama ya da dayak atma gibi bir hakkı ve yetkisi asla yoktur. sinirine hakim olamayan siktir olur gider başka meslek yapar.

adalet keşke her zaman bu kadar hızlı tecelli etse.

kaynak
  • olması gereken olmuş.
    şaşırıyoruz tabi.
  • atılmamıştır görevden uzaklaştırılmıştır o. atılsa yerinde duramazdın.
  • doğru bulduğum karar. ne olursa olsun insan kendinden büyük birine bu şekilde davranmamalıdır.
  • iyi ki birisi videoya çekmiş ki görevden uzaklaştırılmış. he videoya çekildiğini görseydi ne olurdu onu kestiremiyorum.
  • görevden atılma değil konuyla alakalı soruşturma bitene kadar açığa alınmadır. soruşturma sonunda büyük ihtimal, uyarı, kınama ya da aylıktan kesme gibi bir ceza alıp göreve devam edecektir.
    şu haberleri götünüzle okuyup başlık açmayın.
  • rica ederim lütfen evde kalırmısınız demekle olmaz bu iş. vercen küsküyü
    - yaşlıları gormezlikten gelen kolluk kuvvetlerini goruyor ve oha adamin yanindan gidiyor yasli adam hic gören yok diyordum, megerse polisin akillı olaniymis.
    edit; yaşlı sevici suserler yesillendirmissiniz bol bol,
    -bankta oturan haci takkeli amca, yoldan gecen bayana tornadan mı cıktın ya mübarek dedigi günden buyana sevmiyorum hicbirini, banklarda niye oturuyorlar aksama kadar?

mesajlarda linc edin, polis hic mi hakli degil, amerikan polisi olsaydi keske çekip vurmustu tek kursunla. bence polise daha da yetki verilmeli.

amk. sokaga cikmasi yasak olan adamin hic mi suçu yok. devlet genelge yayınlamıs genelgeyi hice sayan adamin sucu yok mu? gorevini yapmaya calisan çileden cikarilmis bir polis memuru var ortada.
    polis aslında; beyefendi kusura bakmayin sizi rahatsiz ediyorum ama, bilindigi uzere sokağa cikmaniz yasaklandi,rica etsem bidaha sokaga cikmazmisiniz, simdi 3bin kusur lira ceza yazmam gerekir ama malum sizde emekli ancak gecinen birisiniz, lütfen efendim kurallara uyalım, hadi hayirli yolculuklar güle güle demeliydi.

zorunlu edit; biriside demiski o yasa bikere yaslilari senin gibilerden korumak icin.yaslilar degil sen virus yayiyorsun.
    sonucta bir yasak var ve uymayan biri var yasagi hangi sebeple deldiginin bir önemi varmi? sözlükteki cahil ergenlere laf anlatmaya calismyacagim, bunun gibi andavallar yuzunden turkiyede yuzbinlerin canı yanacak ona üzuluyorum. tehlikenin farkinda degiller ve insan haklari ayagina dede seviciligi yapiyorlar. amk bana ne sevin dedenizi gezin, gezdirin hicbirsey olmamis gibi yasayin ki doga işini yapsin dengeyi kursun.
  • sosyal medya linci sayesinde bir emekçinin daha başının yanması olayı. kim bilir o dede ne yaptı da zıvanadan çıkardı polisi. yine her zamanki sazanlıkla olaya müdahil olanı mı ararsın, polis meslekten ihraç edilsin diyeni mi. ülkemizde "linç kültürü" korkunç boyutlara ulaştı maalesef.
  • orjinalinde mi böyle bu polisler mesleğe girince mi böyle oluyo anlamadım.
  • görevden atılma değil, görevden uzaklaştırılmıştır bu habere gore. ancak ben ondan da emin değilim. inşallah öyledir. öğlenden beri her izlediğimde tekrardan içim acıyor. senin duygu yönetimin yok diye kimsenin babasına dedesine köpek gibi çemkirmezsin. ceza yetersiz bile.