• dışarıda olan işlerini bitirip kendini bir an önce eve atmak ister. ilişki olayının kasıntısına girmez. heyecanı yoktur, öyle sevinmek, şaşırmak gibi reaksiyonlar vermez. yemek yediği zamanlar en keyifli anlarıdır günün. gezmek, sosyalleşmek, yeni heyecanlar bulmaya aman kim uğraşack diyerek karşı çıkar. veya şartların istediği gibi olmayacağına kanaat getirmiştir.

kısaca üzerine ölü toprağı serilmiş bir gençtir. elini eteğini çekmiştir hayatın getirisinden. nasılsın sorusuna yuvarlanıp gidiyoruz diye cevap verir. kendisiyle ortak yönlerim mevcuttur.
  • onun için artık herşey, evde yemek yiyip, uyumaktan ibarettir. hiç bir şey onu heyecanlandırmaz.
  • azer baba bi şarkı yazmıştır bu gence.

(bkz: erken gördüm hayatı)

"erken gördüm hayati
    yasamaktan sogudum
    ben bir genc ihtiyarim
    hizli yasadim yoruldum."
  • "canlan biraz canlan biraz kımılda, kendine gel" demek istediğim gençtir.

biraz sarsmak lazım kendisini..
  • sürekli evle ilgilenen hatta yoğurt mayalayan gençtir.
  • (bkz: içi geçmiş)
  • ailesinin yetiştirme tarzından, ekonomik sebeplerden ötürü böyle davranıyor da olabilir. örneğin adamın parası yoksa, ailesi onu belli kurallara göre yetiştirmişse ne yapsın yani? çıkıp arkadaşlarıyla eğlenemez, eğlenmeye bile gitse sıkılır belki de.

yani demem o ki, herkes gençliğini dibine kadar yaşayamayabilir belli sebeplerden ötürü. bunun tersi bir örneği genç bir insan gibi davranan yaşlı da mevcut. ** tabi gönül ister ki genç dediğin kıpır kıpır olsun, ama yavrucağın böyle bir şeye niyeti yoksa, bize laf etmek düşmez sanırım.
  • akvaryumlarında balık besler, bitki yetiştirir. tarım bilir, hayvan tanır. yakın vakitte güney illerine kaçıp her daim hayalini kurduğu çiftliğinin temellerini atacaktır.
hesabın var mı? giriş yap