şükela:  tümü | bugün
 • vay amk yasalara uymaya ne de merakıymışsınız?!! acaba size aynı yasak koyulsa evde durabilecek misiniz?

  saçma sapan hiçbir işe yaramayacak olan yasa. neden mi?

  çünkü o yaşlılar evde yalnız yaşıyorlarsa ihtiyaçlarını almak için dışarı çıkmak zorundalar. aileleri ile yaşıyorlarsa o ailenin dışarı çıkması o yaşlıya virüsü bulaştırmaya sebep oluyor zaten. dışarı çıkıp çıkmaması bir şeyi değiştirmez.

  o "dışarıda gördüğünüz yaşlıları şikayet edin" diyen mahlukatların ve dışarda gezerken gördüğü yaşlıyı şikayet edecek bencillerin acaba dışarda işi ne?

  eğer bir yasak koyulacaksa bu herkes için geçerli olmalıdır. ıstediğiniz kadar eve hapsolun. bir gün bu virüs tüm ülkeye yayılacak. virüsten kaçış yok. ama eve hapsolmanın tek yararı yayılmasını yavaşlatmak. durdurması imkansız. yaşlıları korumanın tek yolu onları bir yerde toplayıp diğer insanlardan izole etmek ama maalesef bu da çok zor.
 • bize yasak koyulmadığı halde evde duruyoruz zaten çomar kardeş. ihtiyacı olan yaşlılar için bir sürü insan seferber oldu yardımcı oluyorlar zaten, insanların tepki gösterdikleri yaşlı tipleri hiçbir şeyi umursamayıp normal yaşantılarına sokakta aynen devam edenler.
 • yaşlıların baktığı torunları çocuk parklarında oynamaya, çocukları açık ofislerde, avmlerde, tersanelerde işe gidip gelmeye, genç akrabaları parkları sahilleri doldurmaya devam ettiği sürece yaşlıları koruyamayacak sadece günlük ihtiyaçları olduğu şekilde yürüyüş yapma, güneş ışığı ve temiz hava alma olanaklarını engelleyecek uygulamadır.
 • sen bilir kişi misin? sen uzman mısın?
  madem çıkabiliyorsun çıkamayan amcalarına teyzelerine market alışverişi yapıver,çok düşünüyorsun ya.

  ekleme: adamın evindeki gençler çıkıyormuş virüs getiriyormuş, 3 kişinin mi kapma olasılığı yüksek 1 kişinin mi? sanki her yer virüs dolu,kapmayan kalmamış gibi saçma çıkarımlar yapıyorsunuz. kapmaması önemli değil, sağlık kapasitesini aşmadan zamana yayılması önemli.hastaneler dolduğunda o dedene,nenene kim bakacak acaba ?
 • saçmalık mı? hastalığın etkilediği yaş grubu ‘yaşlı’ denebilecek insanları kapsarken ben bile 2 haftadır evden çıkmadım, teyzeler amcalar evlerine girmiyor maşallah piknik tayfa :d
  çok yerine bi yasaktır, ihtiyacı olan yaşlılara yardım sağlanır zaten.
 • bana yasak konmadı,10 gündür evdeyim.
  boşa zırıldanmasın yani, gençler yaşlılardan daha bilinçli.
 • bence sokağa çıkma yasağı yerine "sokaktan girme" yasağı uygulanmalı. sokaktaki yaşlıları balkondan besleyelim.
 • unutulan şey çalışmaya devam eden insanların ya da mecburiyetten dışarı çıkan gençlerin yaşlılarla birlikte aynı yerde yaşaması.
  yasak hepimize olmalı ki taşımayalım virüsü birbirimize. gerçi bunu kaldıracak ekonomi var mı bilmem ?
  bir hafta daha ciddi artış gösterdiği takdirde herkese uygulanmasını bekliyoruz.
 • kesinlikle saçmalıktır. zorunlu haller dışında kimsenin dışarı çıkmaması gerekiyor.
 • bu yasak sadece yaşlılar için değil herkes için. canına susayanı tutamazsın ancak o kişinin bakımı ıvırı zıvırı hep emek hep masraf. sağlıkçılar bunlar için mi mesai yapıyor. zaten haberleri takip edenler görecektir insanların genel tavrını. alışverişe felan çıktığından değil orada öyle bankta oturmaya çıkıyorlar.