şükela:  tümü | bugün
  • belli bir yaşa kadar skor yarıştıran amcalar yaş iyice geçtikten sonra bu kez de hastalık yarıştırmaya başlıyorlar. en hasta benim, benden hastası yok yarışı.

dikkat et bak; biri diğerine geçirdiği rahatsızlığı, hastalığı anlatırken diğeri onun lafını bile bitirmesini beklemeden o da birşey mi yaa ben neler çektim der gibi lafa girip artırıyor. karşısında ki hemen iki sene önceki ameliyatını anlatarak cevap veriyor falan bu böyle benim aslında kalbim durdu pille yaşıyoruma kadar gidiyor.

- hastayım
    - ben daha hastayım
    - hayır ben
    - sen ağrı çekmeyi ne bilirsin be
    - asıl sen ne bilirsin
    - ...
    - ...

sonrası bastonlar havada uçuşuyor.

yarışmacı, rekabetçi ruh her yaşta hayatın her alanında.
  • (bkz: acun bunu beğendi)

yarışma programı olsa ya bu dediğimdir. valla izlerim. her hafta beş yaşlı yarışsın. en çok hasta olan 10.000 (yazıyla on bin) lira alsın.

böyle ilaçlarını falan sunumla hazırlasınlar.
  • aynı yaşlı amcaların sohbetin en durağan yerinde ansızın gömleklerinin düğmelerini açmaya başlayıp, beyaz atletlerini sıyırıp birbirlerine ameliyat izlerini gösterdikleri de görülmüştür.

- bak beni daha derin kestiler.
    - benim yara izim daha büyük.

sorun şu ki, ortamda bir tek kendileri yoktur.
  • anneannem olur kendisi. nasilsin diyorum sanki yaninda azrail oturuyor. kendini acindirmayi cok seviyor.
  • psikolojik açıdan bakıldığında, en çok bana şefkat gösterin, en çok beni sevin anlamına gelebilme ihtimali olan ihtiras. ayrıca güzel tespit.
    tüm bunların sebebi ateş düştüğü yeri yakar ilkesi de olabilir. herkese kendi derdi büyük sonuçta.
  • önemsenmek ve farkedilmek istiyor olabilirler.
  • toplu taşımalarda görülen en ağır vakalardır. amca gözüne daha taşıta adım atar atmaz bir genç kestiriverir. avına sinsi bir şekilde yaklaşıp ufak göz ve beden hareketleriyle az önce yoğun bakımdan çıktığına inandıracak şekilde gence baskı yapar. buna dayanamayan genç yavaş vaziyette yerini amcaya verir. bir gün sonraki düğün eğlencesinde sahnede amca yeni 18ine girmiş bir genç misali çılgınlar gibi erik dalı oynar.