şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şu anki otobüs yolculuğumda farkettiğim durum. aslında çok önceden beri böyle düşünüyorum ama bugün dayanamadım artık.

klasik 500t aracı. şifa’dan bindim. 4lü yüzyüze bakan koltuklardaki boşluğu farkettim ve arkaya doğru ilerledim oturdum ama oturmaz olaydım böyle ekşi ekşi bişey afedersiniz yaşlı kokuyor. dayanamadım kalktım belki iki saat ayakta gideceğim ama önemli değil abi.

doğru düzgün tarif bile edemiyorum ama daha önce vefat eden babaannemin kokusuna benzettim direk. yani hiç mi yıkatmazsınız dedelerim şu kıyafetlerinizi hiç mi düşünmezsiniz belki kokuyordur diye.

belki linç yiyeceğim belki çok söveceksiniz ama durum böyle. ve kesinlikle troll değil.

edit: düzeltme.
  • yaş ilerledikçe gelen hantallıktan ötürü ortaya çıkan durum.

adam linç yememek için başlığı "biraz" kötü olarak açmış lütfen üstüne gitmeyiniz.
  • linclik bir durum yok, gerceklik payi var. lakin unutmayalim ki her yasli kisisel bakimini bireysel olarak yapamiyor.
  • bu tür tespitleri yapanların yaşlanmadan, elden ayaktan düşmeden önce bu dünyadan elini eteğini çekmesini dilersek insancıl olmayan taraf biz mi oluruz? biraz empati yapın biraz düşünerek konuşun/yazın. hayat bu güzel çağlarımızdan ibaret değil.
    ayrıca; (bkz: karma).
    bir fikir için nazım hikmet tarafından kaleme alınan bulutlar adam öldürmesin adlı şiiri öneririm. lütfen, bu kadar acımasız olmayın.
  • (bkz: 2-noneal)
  • eskimoların konuyla ilgili güzel bir atasözü vardır...
    gencin ya..ğından yaşlının osuruğundan kaçınacan...
  • ya bana hep meyveleri hatırlatıyor bu durum. hani bozulmaya başlayınca kötü korkarlar ya bu da öyle gibi. yaşlandıkça bozuluyoruz biz de. tabi muhakkak eski temizlik alışkanlıklarını sürdürecek enerjilerinin olmaması da etkilidir.
  • insan yaşarken çürüyen bir canlıdır. bu nedenle yaşlı kokusu dediğimiz şey, yaşlıların iç organlarının iyiden iyiye çürümeye başlaması anlamına gelir.

federico fellini'nin hayatını anlattığı bir kitap vardı. normal olarak sinema üzerine bir kitaptı ama hayatıyla ilgili küçük ayrıntılar da veriyordu. fellini gençken karşı komşusu 60 yaşlarında, sürekli bakımlı, bol bol kokular süren ve her zaman saçları taralı, takım elbisesi olmadan evden çıkmayan bir adammış. fellini'yi her gördüğünde "benim dairemi koklamanı rica edebilir miyim?" diye soruyormuş. fellini kafasını daireden içeriye soktuğunda "yaşlı kokusu duyuyor musun?" diye soruyormuş. aklıma nedense bu anıyı getiren bir başlık oldu.
  • belki yazarın burnu boktan kurtulmuyordur.
    olamaz mı? olabiliiirr...

dostum her doğru heryerde söylenmez.
    her doğruyu söylemeyede senin hakkın yok.

sen kurban ol o yaşlılara.
  • düşünsene yaslanmissin olmuşsun 65 elbiselerini yikatman gerekiyor iç çamaşırlarını değiştirmen gerekiyor, oğlunda kaliyorsun gelinin orospunun teki ne yaparsin kardeşim ?

ne diyebilirsin el kızına..
    gençliğinde istediği gibi giyerken elbiselerini simdi başkalarının eline kalmak çıldırtmaz mı insani.

daha onemli konu kişisel bakımı kime yaptiracaksin bunlar biraz sıkıntılı konular fazla dert etmemek gerekiyor...

camı actir yada bir daha binme 500t'ye.