şükela:  tümü | bugün
  • merak ettiğim bir süreç. son birlikteliklerinde bir şeylerin geçtiğini anlayıp sessizce mi noktalıyorlar yoksa canları mı istemiyor ya da karşılıklı karar mı alıyorlar tahmin etmesi çok zor. bir taraf isterken diğeri yanaşmıyor da olabilir veya ikisi de istediği halde ayıp olur diyerek birbirlerine açılamıyorlardır belki de. kafam çok karışık. 30 sene daha beklemek istemiyorum gerçekleri öğrenmek için.
  • (bkz: dedeler)
  • özgürlüktür. artık bedeninizin kadın/erkek vücuduna fizyolojik olarak gereksinim duymamasıdır. sadece hayat arkadaşlığınızı ölünceye kadar devam ettirirsiniz.
    cinsel isteğin yaş ilerledikçe azalması ve nihayetinde sonlanması, cinsel zevkten mahrum olmak gibi görünse de kişiyi özgür kılar.
    organınızı bir başka bedenin içine sokmanın ya da almanın estetik hiç bir yanı yoktur, tamamen hayvani bir istektir. doğanın insana yüklediği, yerine getirilmesinde mecbur bıraktığı bir çeşit köleliktir. ancak cinsel ilişkiyle hem bedenen hem de psikolojik olarak rahatlayabilirsiniz. bu doğa'nın zevkli bir tuzağıdır. bu tuzağa herkes illaki düşer. böylece doğa kendini sürekli yeniler.
  • o kadar da kötü olmayan durum.

bir paket sigara neredeyse bir yıl gider. ocak, şubat, mart...
  • bir gün temel yaşlanmış, fadime ye gel hatun özledim beraber olalım demiş. temel başlamış fadime nin üzerinde gidip gelmeye. bir zaman sonra temel titremeye başlamış. fadime, ne oldu bey demiş. temel, hatun ya gidiyorum ya geliyorum demiş.