• uygulamayi onerenler 65'ine gelince uygulanmasinda bir sakinca yok kanaatimce.
  • türkiye, büyük britanya olmadığı için daha kötü olmaz.

+60 yaş nüfusun oy vermesi yasaklansa en ağır darbeyi akp yer.

lakin bu karar eşitlik ilkesine aykırıdır.
  • bütün yaşı olanların değil de kendi başına kabine girip,oy kullanamayanlar için duzenleme yapılabilir. annemin de yaşı var,tek derdi çok az mühürü taşırması. kendi iradesi ile oyunu kullandı.
  • bugün müşahitlik yaparak yaptığım gozlemlere göre söylüyorum. kesinlikle bir yaştan sonra oy hakkı düşmelidir. şu anki durumda yaşlıların zaten bir oyu yok. oğlu, gelini geliyor. onun yerine oyu kullanıp çıkıyor. e hani oy kullanma hakları vardı yaşlıların.

bugün 90 yaşında yatalak bir teyzeyi getirmişler. seyyar sandık denen şeylerden de haberleri yok, teyze tepki bile vermiyordu. gelini girdi. oyu bastı çıktı. bir oy bir oydur diye getirdim diyor bide. buna bir değişiklik yapılması gerekiyor. herhangi bir fiziksel engeli olmadığı halde bile refakatçi olarak girenler var. hangisine engel olalım bilemiyorum. bir şekilde ikna ediyoruz ama bu şekilde devam etmemeli bana kalırsa. genç yaş için bir sınır var ise, yaşlılar için de bir yaş sınırı getirilmesi gerekiyor. valla sinir oldum. kadın ağrısından ağlıyor, zorla getiriyorlar bir oy bir oy diye. en kötü 80 den sonra artık oy kullanmamaları gerekiyor.
  • 65 veya 70 yaş üst sınır olmalı. hadi ortalama ömür uzuyor 75 diyelim. seçilme hakkı 65 de sona ermeli, seçme yaşı da 75 de
  • aman tanrım ne kadar cahil var diye şaşırmama neden olan beyan." insanların eğitimini, kültürünü, bilgisini değerlendirmek sana mı kaldı?" dememe sebep olur. tek yönlü düşünen varlıklar dünyayı bu hale getirdi zaten. insanların en çok sonuç aldığı yaşlardır 50li 60lı yaşlar. en yüksek bilgi ve tecrübeyi edinip bunu en iyi kullandıkları yaşlar.

(bkz: aziz sancar)

cahil yaşlılar konusunda bir şey yapmak istiyorsan gençlerini eğit.
  • aslında 65 yaşını geçenleri iğneyle uyutursak oy vermeleri de oy almaları da engellenmiş olur. mis
  • bunu önerenlere daha güzel bir teklifim var. bizim kafamız da dalgın. iyi oy veremiyoruz. iyi oy veremediğimiz için bakın seçim tekrarlanıyor. gelin sandığa gitmeyelim. bizim yerimize recep tayyip erdoğan birilerini seçsin. ne dersiniz, iyi fikir değil mi? * *
  • babam 80'e merdiven dayadı. zihnen, bedenen dinç. gitti annemle birlikte "stratejik" oyunu verdi geldi. :)

çok iddialı konuşuyorum, burada pek çok kişiye tavrıyla, düşüncesiyle fark atar.

herkesi aynı sepete doldurmak da tam bir sosyal medya klasiği.
  • ozellikle artik iyiden iyiye dusunulmesi gerekendir.

virus zamani tum uyarilari ragmen disarida fink atan yasaklara uymayan yasli vatandaslarin verecegi oydan hayir gelmez.
hesabın var mı? giriş yap