şükela:  tümü | bugün
  • manisa valiliği tarafından açıklanmıştır.

yaşasın sosyal medyanın gücü.

kaynak: https://www.mynet.com/…ik-ten-aciklama-110106487087
  • insanların psikolojisi tamamen alt üst olmuş durumda. polis hatasının bedelini ödüyor şu an.

ancak bu konudan bağımsız, şu ortamda insanların birbirleriyle iletişimleri, yanlışlıkla teması hatta birbirlerine bakışı bile ani bir reaksiyona sebep olmaya başladı. herkes karşısındakini zombi gibi görüyor ister istemez.
    bunun tek çözümü sokağa zorunlu olmadıkça çıkmamak. insanlarla muhatap olmamaya özen göstermek.
    umarım bir an önce bu dönemi atlatırız.

edit: düzeltme
  • adam diyor ki “burda herkesi tehlikeye atıyorsun” zaten herkesin psikolojisi bozuk yasak olduğu halde dışarı çıkan kişi o polisin hasta olma riskini arttıramaz. çıkmayacaksın arkadaş şımarıklığın lüzumu yok. kedi eniği gibi gezip ordan oraya virüs taşımayacaksın. o kadar çalışan işe giden insan mecburen dışarıdayken sen de keyfi olarak kalabalığı arttırmayacaksın. adamı delirtmişler artık.

bu adamı görevden uzaklaştıracağınıza dışardaki yaşlıları keyfi videoya alan, dalga geçen zibidiler için bişeyler yapın.

edit: hastalığın yaşlılara özgü olmadığını yazan arkadaşlar size maalesef laf anlatmıyorum aklı olan paragrafı doğru yorumlar.
  • göreve dönerse yaziklar olsun.
  • polis bağarana kadar ters kelepçe yapıp içeri atsaydı keşke . bunlar amcacım teyzecimden anlamıyor .
  • üzerinde üniforma ve yetkileri ile egosunu tatmin eden bir karaktersiz polis.

bir de utanmadan diyor ki bana bağıramazsın.
    be yavşak, adam sana zaten bağırmıyor ki.

görevden uzaklaştırmak değil, direkt ihraç edilmesi lazım. sebebi de görev ve yetkilerini kötüye kullanmak.

küfür etmemek için de kendimi zor tutuyorum.
  • bu kafayla 1 ay içinde dünya rekorunu kırarız.
  • (bkz: tedbiren)

uzaklaştırılmamıştır, tedbiren uzaklaştırılmıştır. yani soruşturma kapanır, göreve geri döner, sen de o sırada burada b olayı çoktaan unutmuş, yeni bir konu için entari giriyor olursun.
  • ödül gibi cezadır.
    yaşlı insanlara şımarık diyip duranlar her halde ancak kendi başlarına gelince eve hapis olmanın ne demek olduğunu anlar.
    65 yaşında herkes zevkle evinde oturacak durumda mı sanıyorsunuz.
    adamın/kadının emekli maaşı yok, geliri yoksa geçinebilmek için çalışması gerekiyorsa nasıl evde oturacak?
    çöpten meşrubat kutusu toplayıp satarak geçinen yaşlılar var bu ülkede. hallerde bekleyip çürük sebzeleri toplayarak eve götürüp yemek yapanlar var.
    sanki norveç'de yaşıyoruz.
  • asıl göreve dönmezse yazıklar olsun. polis işini gücünü bıraktı yaşlıları eve sokmaya çalışıyor hem de günlerdir. evine ekmek yemek taşıyor. yollardan toplamaya çalışıyor. polis bir sonraki aşamaya bir türlü geçemedi. otobüs, minibüs gibi toplu taşımayı denetleme, insanları kalabalık oluşturmama konusunda uyarma v.b konularda denetim yapmaya başlayamadı neden dedeler laf dinlemiyorlar diye. teşkilat dede peşinde koşturuyor.