şükela:  tümü | bugün
 • bowie'nin "yaşasın" tercümeli şarkısı.. ayni zamanda lodger albümünün ikinci 45ligi.. sözleri de hazir ezberimdeyken..

  yassassin - i'm not a moody guy
  yassassin - i walk without a sound
  yassassin - just a working man, no judge of men
  yassassin - but such a life i've never known

  we came from the farmlands
  to live in this city
  we walked proud and lustful
  in this resonant world
  you want to fight
  but i don't want to leave
  or drift away

  look at this - no second glances
  look at this - no value of love
  look at this - just sun and steel
  look at this - then look at us

  if there's someone in charge
  then listen to me
  don't say nothing's wrong
  'cause i've got a love
  and she's afeared
  you want to fight
  but i don't want to leave
  or drift away
 • illaki (bkz: assassin)
 • (bkz: yaşasın)
 • david bowie 1979'da katıldığı bbc one radyosundaki star special programında "yaşasın" lafını berlin'de bir duvarda okuduğunu, anlamını da türk elçiliğinden öğrendiğini söylüyor.

  "i started writing this thing in berlin... erm and i ended up finishing this thing in new york... it's gotta sorta turkish quality to it..erm... i find it quite hypnotic, i think it's one of my favourite tracks on the album, it's called 'yassassin'." if it's of any interest to you means 'long life' in turkish. i didn't know that, i had to phone up the turkish embassy and find out what it meant, i read it on a wall... i read most things on a wall... i read kierkegaard on a wall... ha!!... he speaks highly of me as well... ha ha ha ha!!!
 • actung achtung!!! birazdan okuyacaklariniz ucuncu dereceden itiraf icermektedir...

  simdi buraya (bkz: gotunden sallamanin en guzel ornegi) diye yazsam kimseye birsey ifade etmeyecek. o yuzden tum samimiyetimle, yillarca bu sarkinin look at this kisimlarini mukaddes diye dinledigimi itiraf etmeliyim. ayrica muziginde istanbul blues kumpanyasi koktugunu belirtmeden edemeyecegim. sanirim biskotin diye cagirdiklari da alaman bowie'siydi.

  oh be rahatladim simdi. neden terapiye para ve cevap verecekmisim? sozluk ne gune duruyor? ben iyisi kendime bir kanepe alayim.
 • sen çok yaşa bowie dedirten şarkı.
 • david bowie nin 1979 tarihli lodger albümünden çıkan üçüncü single. lakin sadece hollanda ve türkiye'de single olarak piyasaya sürülmüştür bu şarkı. o tarihte ülkemizde kaç adet sattı merak etmekteyim.
 • "yaşasın" diye bağırmanın yunancasıdır kanımca.
 • bowie'nin gırtlak yapabildiğine * şahit olduğumuz şarkısı, bu şarkıda sadece türkçe bir kelime kullanmakla kalmamış türk müziği ezgilerine de yer vermiştir.