şükela:  tümü | bugün
  • 1) yastığa kafa attıktan sonra uyumayı alışkanlık haline getirmiş insandır.
    2) yattıktan sonra uzun süre uyuyamayıp yatakta debelenen insanlar tarafından çok özenilen, ben yatıyorum dedikten bir ya da azami iki dakika sonra horul horul uyuduğuna şahit olunan, bedenini dinlenme pozisyonuna geçirmek için fazladan enerji harcamayan ve yatak örtüsünün sürtünme katsayısını ölçecek kadar çok kez yatakta dönme işlemini gerçekleştirmemiş kişi.
  • uykusu olan insandır.
  • gamsız insan turudur,her yere son dakikada gelip ucu ucuna yetisirler.
  • aşırı uykuludur, yorgundur, sarhoştur, mümkün böyle şeyler. ama bunu alışkanlık haline getiren aramızdaki bazıları (biliyorum oradasınız) sonsuz kıskançlıklara hedef olmuşlardır.
  • hic hayal gucu olmayan insandir.insan bir yatar , dusunur , kurar falan...
  • birçok insanın yattıktan en az yarım saat sonra uyuyabildiği düşünülürse, hemen uyuyabilen bu insanlar "özenilesi varlıklar"dır.
  • uykuyla barışık insanlardır. ben uykuyla küs bir insan olmama karşın çok yorgun olduğum durumlarda hemen uyuyabiliyorum.
  • insan uyumaz bazen dusunur demek istedigim insanlardır.
  • yatmadan once xanax alan insandir.
  • yorgun insanlardır, bu yorgunluk senlerdir omuzlarında taşıdığı hayatın yüküdür...kimi zaman yorgun bedenlerin hayalinde hep o sıcak yatak vardır, kimi zaman yorgun bedenlerin hayalinde bir gün mutlaka geleceğine inanılan o güzel günler vardır. kimbilir o insan belki sabah 8 akşam 10 arasında çalışan bir komi , kimi zaman da 14 saat karakol nöbeti tutan bir askerdir.