şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sevgilinin yokluğunda çift kişilik yatağın kişinin gözünde kocamanlaşmaya başladığı anlarda kol istemdışı olarak yandaki yastığa gider. hissedilen yalnızlık duygusunu azaltma çabası olarak yararlı görünse de abartılmaması gereken bir harekettir.

  aksi halde kişi kendini, yastığa günaydın demek ya da yastığı öpüp işe gitmek gibi akıl sağlığına son derece zararlı evrelerde bulabilir, aman diyelim.
 • daha ileri sendromları için (bkz: oyuncak ayıya sarılıp uyumak)...
 • belirli bir yastiga duyulan belirsiz bir duskunluk var ise, her gidilen yere bu adi gecen yastik ile gitmeye cabalamak da olabilir... mumkundur, ozellikle de tren yolculuklarinda, tek kisilik koltugun kolu ile cam arasindaki boslugu doldurmak icin idealdir boyle bir yastik - tren koltuklarinin genisligi de goz onune alininca, ona sarilip uyumak kadar guzeli de yoktur...
  asiri melankolik olmaya ciddi bir egilim varsa bu yatagin bir kenari bos kalan insanin, sevgilinin geride biraktigi yastiga, biraz parfumu de eklenir, sonuc bunyeye zarar bir gece uykusu olacaktir, kesinlikle evde tek basina iken denenmemeli, sevgilinin geri gelip bos biraktigi yeri doldurmasi sabirla beklenmelidir...
 • yalniz insanlarin yalniz kalmama durtusuyle cogu zaman kendiliklerinden aldiklari uyuma sekli.
 • acaba patolojik bir durum mu sorusunu akla getiren hareket.sarıldığınız yastıkla konuşmaya,onu okşamaya ya da öpmeye başladığınızda kesinlikle patolojiktir.özellikle sevgiliden ayrılma ya da ayrı kalma dönemlerinde durum hızla kötüye gider.
 • hep yalniz yatmama, bugune kadar hic kimseyle birlikte uyanma huyum olmamasina ragmen, bir-iki gundur nedense surekli tekrarladigim eylem... kesinlikle patolojik bir durum olmali, iyi bir sey degil, insani kotu yapiyor.
 • (bkz: butchered)
 • (bkz: uyurken ellerini yastik altina sokmak) gibi ellerini yerlestirme cabasi olabilecegi gibi yastigi kadin yerine koymaktan da kaynaklanabilir, yastiga sarilmak sonrasi uyumanin tanimidir, yastigin eline vermek ya da yastikla opusmek kadar ileriye gitmemesi gereken bir asktir, siz ayri dunyalarin varliklarisinizdir, bu iliskinin gelecegi yoktur, aman diyim.
 • sevgilinin yokluğunda,sevgili hayal edilerek sarılır insan yastığa...sımsıkı sarılı,bastırır göğsüne,özlem doludur insan.gözler kapanır ve uykuya dalınır o vaziyette ancak sabah uyanıldığında bu pozisyonun korunmuş olduğu gözlemlendiğinde aniden farkedilir kolun tutulmuş,uyuşmuş olduğu.feda olsundur sevgiliye,feda olsundur o görülen rüyalara..