şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit: hala irtibat halindeyim, ancak hala bir gelişme yok. kardeşimizin durumu çok riskli olduğu için henüz bir hastane bulunamadı.

  edit: valilik izni alınana kadar bimer cimer ve fox habere whatsapp üzerinden durumu bildirmemiz şimdilik yeterli. çünkü paradan önce bu çocuğu kabul edecek bir hastaneye ihtiyacımız var.

  https://twitter.com/…hm63/status/982577102707929089

  edit : necatın yakın akrabası bizlerden şu metni haber kanallarına yollamamızı istiyor.

  "merhabalar işlerinizin çok yoğun olduğunu biliyorum. sizden sadece iki dakikanızı ayırmanızı rica ediyorum. eğer birazdan anlatacağım durumda ki aileye duyarsız kalırsanız 14 yaşındaki bir çocuğun ölümüne şahitlik etmiş olacaksınız. bunu istemezsiniz değil mi? bende istemiyorum ve lafı daha fazla uzatmadan konuya geçiyorum. diyarbakırın bismil ilçesinde geçirdiği kalp krizi sonucu sekiz aydır yatalak olan necat doğan karabulut bir yardım elinin uzatılmasını bekliyor. hastalığının tedavi edilmesi için kök hücre nakli gerekli. ailesinin yaptığı araştırma sonucunda istanbul'daki gaziosmanpaşa taksim eğitim ve araştırma hastanesinde bu hastalığın yalnızca orda tedavi edildiği bilinmekte. fakat ailesi maddi yetersizlik yüzünden yavrusunun günden güne eriyip yok oluşunu izliyor. işin en can alıcı noktası ise kimsenin bu aileden haberdar olmaması! necat doğan hala 14 yaşında bir fidan ve günden güne çürüyor. eğer siz bu olayı haber kaynaklarınızda paylaşırsaniz o fidana bir yudum su bir parça güneş olup hayata tutunmasında başrol oynayabilirsiniz. sizden bu olayı göz ardı etmeyip gündemde tutabildiginiz kadar tutmanizi rica ediyorum. ve şundan eminim vicdan çok pahalı bir tablodur o yüzden her yurekte bulunmaz ben sizin yüreğiniz de o tablonun bulunduğunu dusunuyor ve şimdiden teşekkür ediyorum.."

  az önce twitterda görüp kahrolduğum haber, bu kardeşimiz kalp krizi geçirmiş ve şu anda yatağa bağımlı. baba ile görüştüm, telefonda ağladı kendisi ve oldukça morali bozuk. tedavi detayları için istanbula gitmiş, geri gelmiş, bimere yazmış, kaymakamlığa belediyeye vs gitmiş ama netice alamamış. belki ekşisözlüğün şefkatli kolları durumun daha net duyurulmasına fayda sağlayabilir.

  baba bu konularda yol yordam bilmediği için yardım kampanyası başlatmamız için valilik izni almamış henüz. nasıl alınacağını da bilmiyor. eğer diyarbakır'da yaşayan yazarlarımız veya da valilikte vs çalışanlar önayak olabilirlerse belki bir ihtimal de olsa çocuğu kurtarabiliriz.

  istanbul'daki hastane çocuğun kök hücre tedavisi ile sağlığına kavuşacağını söylemiş, hatta aynı durumda olan 3 çocuğu bu tedavi ile kurtarmışlar. fakat bahsi geçen babanın bu tedaviyi karşılamak için durumu yok.

  babanın numarası burada mevcut. arayıp neler yapabileceğimiz konuşulabilir. bimer ve cimere yazıp konu hakkında yardım talep edebiliriz.
  https://twitter.com/…hm63/status/982577102707929089

  edit : ahbap diyarbakır ekibi duruma dahil olup aile ziyareti gerçekleştirmiş.
  onlar da çalışıyorlar durumun çözülmesi için, hastane arayışı içindelermiş ancak konunun gündemde tutulmasının gerektiğini söylediler, sağlık bakanlığının müdahil olması için.
 • bu arada babanın söylediğine göre çocuğun hayatını kaybetme riski varmış, bugün tansiyonunu ölçmüşler ve 7lerde imiş. gerçekten üzüldüm. bizler hiç olmazsa birkaç gün gündemde tutsak gerekli yerlere ulaşır diye düşünüyorum.
 • (bkz: yukarı)
 • çocuklar denildiği zaman bende nedense akan sular durur. inşallah kardeşimize yakın zamanda hücre nakli uygulanır.
  gündem olması için.
  up
 • elimizden geleni yapalım
 • gündemde tutulması gereken olay. tıbbi olarak ne mümkünse yapılmalı.
 • inşallah yetkililer en kısa sürede sesini duyar ve gerekli tedavi yapılır.

  allah şifalar versin.
 • bugünkü, yarınki futbol maçına girilecek sikindirik şeyler yerine bir şekilde şu babaya yardımcı olup, valilikten gerekli yardım kampanyası için yönlendirme yapabilecek bir tane ekşi sözlük yazarı aranıyor.

  tabii ekşi sözlük yönetimi tarafından buraya it kopuk fetocu akademisyenler doluşturulduğu için sözlükten bir cacık olacağını hiç sanmıyorum. umarım utandırırsınız beni.
 • umarım sağlığına kavuşur bu ufak delikanlı.

  izin çıkınca, üç beş, ne varsa gönderirim.
 • elimden başka bir şey gelmiyor
  (bkz: up)