şükela:  tümü | bugün soru sor
  • genelde yoğun geçen bir günün sonunda vuku bulur. artık yorgunluktan ağızlarını açamayacak hale gelen gençler sardalye misali bir yatağa enine şekilde dizildikten sonra elemanlardan birinin ortaya bir laf atmasıyla başlar. az önce yorgunluktan yer kavgası bile edemeyen gençler bu uygun şartlar sağlandığında saatlerce konuşabilir. üniversite yıllarının değişilmezlerindendir.
  • muhabbetin koyulaşmasıyla birlikte -ki bu genelde (eski) sevgili konularının açıldığı ana tekabül eder- ışığın yeniden açılması, sigaraların tekrar yakılması ve kahve suyu koyulmasıyla sonuçlanır.
  • doğru kişi ile yapıldığı taktirde, yatılan yatakta güneş doğana kadar muhabbet etmeye ve uyumamaya neden olur.
  • en samimi muhabbet biçimidir.
  • o an ortamda bulunup, herhangi bir sebepten dolayı muhabbete katılamayan bünye için "kıkırdaşma"dır, "zıbarın yatın"dır.
  • modern zamanlarda, sıcak yatak laptop ve kablosuz internet üçlemesi sayesinde yapılan çetleşme halidir. teknolojik olsa da, günün geride kalan kısmından farklı bir muhabbet ortaya çıkar. daha yumuşak, daha huzurlu, daha keyifli.
  • aynı odayı, aynı ranzayı paylaştığım ikizimle -onun tabiriyle üst komşu- yaptığımız muhabbetlerdir. bazen özel bir şey konuşmamız gerekiyordur fırsat olmamıştır ya da yoğun bir gün geçirmişizdir vakit bulamamışızdır ya da anca aklımıza gelmiştir; konuşmaya başlayıp susmayız, 2 saat konuştuğumuzu bilirim öyle ışık kapalı falan.
    özledim idiyot. duy beni.
  • benim için abiyle yapılandır. tek çocuk olmamaya şükretmeye sebep olan muhabbet biçimi. şimdi uyansa da yapsak...
  • muhabbetlerin şahıdır. kralıdır.

bir pazar sabahı, sevgiliyle sevişmenin hemen ardından gelendir.
    8 kişilik yurt odasında, başlangıcı ve bitişi olmayandır.
    baba ben bu gece merveler'de kalıcam'da merve'nin gerçek olduğu ender gecelerin vazgeçilmezidir.
    annenin gece uyanıp odanın önünden geçerken bi' kapıyı açıvermesiyle başlayandır.
    hastane odasında gece refakatçi kalan vefakar ile girişilendir.
  • yanıtsız kalan bir "uyudun mu?" sorusuyla sona erer.