• katıldığım önermedir. bilinen bir markadan evlenirken aldım. iki üç yıl omuz ve sırt ağrısı sahibi oldum. eskiden yatağı ters yüz edip kullanılırdı şimdiki yataklar yapılamıyor alez muhabbeti nedeniyle.
    şehir değişikliği nedeniyle geçenlerde taşındım. yeni eve yerleşince yatak normale dönmüştü. taşınırken kamyona dik şekilde koyulmuştu.yolda gelirken yatak kabarmış demekki. artık üç dört ayda bir yatağı dikleştirip tokatlıyorum.
  • hepsi olmasada kısmen katıldığım durumdur. yünden yapılmış (doldurulmuş) yatağın yerini hiçbirisi tutmamaktadır. (bkz: yer yatağı) 'nın birçoğu yünden yapılmıştır.

--- spoiler ---

koyunların genellikle eylül veya ekim ayında kırkılan (kesilen) yünleri ise kız veya oğlanlara yapılacak düğünlerde vazgeçilmez çeyiz malzemesi olan yün yatak, döşek ve yastık yapımında veya yöreye özgü motifleri bulunan kazak,çorap,atkı (kaşkol) eldiven, buğday saklamaya yarayan çul (çuval) ve çok eski zamanlarda da halı ve kilim örmek için kullanılırdı. yünlerin fazlası olursa da satılır ve aileye erzak temin edilirdi.

alıntı: https://sites.google.com/…ere/köyyaşamındankesitler

--- spoiler ---
  • omurganizda sorun olabileceğine delalet eder.

ayrıca acacağıniz başlığı sikeyim afedersiniz. yatak başlığına "95% inin sırtımı ağrıttığı hede" yazsaniz ölürsünüz amina koyayim. siktiniz sözlüğün anasini yarak kürek başliklarinizla.
  • kalan yüzde 5 için (bkz: su yatağı)
  • görünce ulan sonunda yalnız değilim dedirten hededir. bir insan her sabah mı yorgun kalkar, her sabah mı sırtı boynu ağrır. ya çok para bayılıp hakkını veren bir yatak alacaksınız ya da benim gibi mahallenin başındaki mobilyacıdan 'çok rahat ablacım, tüy gibi tüy' olarak itelenen kaya gibi yatağı alıp her güne dünden çok daha yorgun başlayacaksınız.
  • yatak alırken özellikle dikkat edip, mağazadaki en pahalı ürünün alındığı halde, salonda yatma olayıdır..
  • küsuratlı sallansa olur dediğim.
  • romatizmal bir hastalığınız olabilirin işaretidir. sabah kilitlenmesi varsa, fizik tedaviye görünmekte fayda vardır.
  • kalan %5'lik dilimin aşırı pahalı yataklar olduğunu düşünürsek, katıldığım ve tecrübemle onayladığım önermedir.
hesabın var mı? giriş yap