şükela:  tümü | bugün
  • adım gibi eminim aga artık buna..

yıllardır bilinen yatak firmalarının yok full ortopedik, yok visko yok essegin ziki modellerinde yattım.
    lan yaş 32 , her sabah belimi jhonny sins zikiyormus gibi kalkiyorum.

bu yatak firmaları ve fıtıkçılar işbirligi halinde degilse topum amk.

not: full kaz tüyü yastıkları birlestirip yatak yapıp yattım gecen gun , yeminle sıfır ağrı ile kalktım.. sırtüstü yattiginda popon tam cokmuyorsa kullanma o yatagi.
  • katıldığım önermedir. bilinen bir markadan evlenirken aldım. iki üç yıl omuz ve sırt ağrısı sahibi oldum. eskiden yatağı ters yüz edip kullanılırdı şimdiki yataklar yapılamıyor alez muhabbeti nedeniyle.
    şehir değişikliği nedeniyle geçenlerde taşındım. yeni eve yerleşince yatak normale dönmüştü. taşınırken kamyona dik şekilde koyulmuştu.yolda gelirken yatak kabarmış demekki. artık üç dört ayda bir yatağı dikleştirip tokatlıyorum.
  • katılmadığım önermedir.. 5 yıl önce evlenirken aldığım, alırken de nasılsa şemsiyeyi sonuna kadar hissediyorum diyerek dönemin en iyisini aldığım ve hala keyifle uyuduğum yatağa sahibim.

bel ve sırt ağrıları ortopedik rahatsızlıklardan kaynaklanıyor olabilir. bir doktora danışılmasında fayda var..
  • hepsi olmasada kısmen katıldığım durumdur. yünden yapılmış (doldurulmuş) yatağın yerini hiçbirisi tutmamaktadır. (bkz: yer yatağı) 'nın birçoğu yünden yapılmıştır.

--- spoiler ---

koyunların genellikle eylül veya ekim ayında kırkılan (kesilen) yünleri ise kız veya oğlanlara yapılacak düğünlerde vazgeçilmez çeyiz malzemesi olan yün yatak, döşek ve yastık yapımında veya yöreye özgü motifleri bulunan kazak,çorap,atkı (kaşkol) eldiven, buğday saklamaya yarayan çul (çuval) ve çok eski zamanlarda da halı ve kilim örmek için kullanılırdı. yünlerin fazlası olursa da satılır ve aileye erzak temin edilirdi.

alıntı: https://sites.google.com/…ere/köyyaşamındankesitler

--- spoiler ---
  • omurganizda sorun olabileceğine delalet eder.

ayrıca acacağıniz başlığı sikeyim afedersiniz. yatak başlığına "95% inin sırtımı ağrıttığı hede" yazsaniz ölürsünüz amina koyayim. siktiniz sözlüğün anasini yarak kürek başliklarinizla.
  • kalan yüzde 5 için (bkz: su yatağı)
  • (bkz: yer yatağı)
  • geleneksel japonlar gibi yerde yatarak üstesinden gelinebilecek önerme, hem yatak parası da vermezsin
  • aslında vücudumuza iyi davranmadığımızdan kaynaklıdır.
    duruş ve oturuş bozuklukları, uzun süre oturma veya ayakta kalma, hareketsiz ve sporsuz hayat gibi pek çok sebepten çürütüp, bir pelte haline getirdiğimiz bedenlerimiz, nereye yatsak yayılarak, duruma alışmaya çalışıyor.
    yatak sektörü elinden geldiği kadar fazla çeşitle, destek vermeye çalıştığı halde, bilinçsiz tüketici toplumu olmamızdan kaynaklı, bir uzmana danışmadan seçtiğimiz yataklar ile, kendi kendimizi sakatlıyoruz.
    her markayı denemiş ve hala yorgun-tutuk kalkan biri olarak kendimden biliyorum.
    fizyoterapist önerileri ile, deneme sürelerini de kullanarak, şu anda son 10 yıl içinde 6.yataktayım. sorunun yatakta olmadığını kabullenip, medikal pilatese başladım.
    kimbilir belki de kendimizi toparlama vakti gelmiştir.