şükela:  tümü | bugün
  • azer bülbül'ün "zordayım" adlı albümünden damar bir parça. farewell'in de en sevdiği azer baba parçalarından biridir. üstelik farewell bizlere yeni çıkaracağı albümünde parçayı bir de kendi ağzından yorumlayacağının müjdesini verdi. ne mutlu bizlere.

ey yatamıyorum. yatamıyorum.
    sabahlara kadar yatamıyorum. yatamıyorum.
    aey yatamıyorum. yatamıyorum.
    sabahlara kadar yatamıyorum.
    seni unutmak için neler yapmadım ki?
    olmuyor be sensiz yapamıyorum.

geceleri yarıları uykudan kalkıp,
    sigara üstüne sigara yakıp.
    bir an olsun içimden atıp,
    yatmak istesem de yatamıyorum.
    yatmak istesem de yatamıyorum.

başımı yastığa koydum anda,
    görmeni isterdim beni o anda.
    hayalin gitmiyor her an karşımda.
    seni düşünmekten yatamıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=7dcitozztr8
  • azer bülbül'e iki laf etmeden geçip gitmek olmazdı elbet ama sevmiyorum güncel girdileri. yarın öbür gün, seven, merak eden okusun ne yazdığımızı, naçizane.

doksanlı yılların sonu, araba teybinden bozma teybimizin ayarlı tek kanalı var! kral fm. kolonun biri, itinayla yastığın başına iliştirilmiş, televizyondaki haber terörüne inat salonda yaşanan arabesk terörü. ses olabildiğine kısık, sözleri anlaşılmayan bir şeyler söylemeye başlıyor azer bülbül, peşine inadına anlaşılan nakarat. sigara içmediğim, içmeye de özenmediğim dönemler, o zaman da yatmak isteyip yatamazdım, şimdi de miladı takvim pazartesiyi gösterdiği halde pazarı yaşadığım gecenin sonunda yatamadığım gibi.

yattığın yerde rahat uyu azer baba...
  • azer bülbül'ü seversin, sevmezsin karışmam ama yaşantının en azından belirli bir dönemi bu şarkı hayatın sountrack'i oluveriyor. bazısı kız meselesi yüzünden yatamaz, kimisi iş çok diye, kimi iş yok diye.
  • rahmetli azer bülbül'ün en iyi şarkısı. hele o 'gece yarıları uykudan kalkıp, sigara üstünee (eeehh), sigara yakıaağaaaaooop' bölümünde kendimden geçmemek zor tutuyorum kendimi.

yerin dolmuyor azer baba..

edit: işbu entry'de komiklik yaptığımı sanan varsa yürüsün gitsin! azer babayla ilgili en ufak şakayı kaldıramam..
  • geçen gece repeat'e alıp komaya girene kadar dinlediğim azer bülbül silahı. tam bilincim kapanıyordu, ölüyordum ki...
    ölemiyorum.
  • remixi de efsanedir.