şükela:  tümü | bugün
  • bu insanlar kalkar kalkmaz uyanan insanlardirlar da ayni zamanda. uyku onlar icin sadece bir fazdir, girer ve cikarlar, kaldiklari yerden de devam edeler yasamaya. gipta edenlere saygi duyarlar, onlari severler ve her firsatta onlar ile dalga gecmeye calismazlar.
  • uykusuzluk gibi bir i$kenceden habersiz olan $ansli guruh. bunlarin cogu dertsiz tasasiz olduklari icin ruyalarinda da ordan oraya hoplayip ziplarlar.
  • kalkar kalkmaz uyanan insanlar kadar gıpta edilesi insancıklardir.şerrimden korunsunlar bu ara.
    (bkz: vampirler)
  • yıllar boyunca uyumadan önce yatakta günün olaylarını düşünerek saatler harcayan birisi olduğum halde, bir kaç yıldır benim de içinde bulunduğum insan grubu.
    tamami kalkar kalkmaz uyanmayabilir.
  • hep oyle olmak istedigim ve cok sansli buldugum insanlardir ama olaya farkli bir acidan bakarsak yani şöyle ; kandirilmasi aptal yerine konmasi kolay insanlardir. ornegin 3 arkadas ayni evde kalionuz ve o cabuk uyuyan kisi istenmeyen kisiyle ayni kisi ise burada cokta sansli biri oldugunu dusunmuyorum.
    - bu aksam pek bisi yok yatak bari.
    - iyi bari yatak.
    olacagi gibi bizim kamil 5dk surmez uyur ve ardindan digerleri takilir iste kafasina gore ne bilim istediklerini yaparlar yani.
  • i$ hayatına adım attığımda kazandığım özellik. öyleki bir vapur, bir otobüs bir yatağa dönüşebiliyor. herşey herşeyin suretinin sureti... (bkz: fight club)
  • yanıbaşında yatatekbaşına yatıyor hissine gömerler*, varlıklarını uyku sıçramalarında* bolca hissettirirler* tam da uyuyacaktı* olan kişiye*.
  • duvarlarla konusup dost almamı saglayan yuce insanlar yanliz duvarlar pek yorum yapmiyor haberiniz olsun.... *
  • bir de yatmaya bile ihtiyaç duymadan, otururken ve hatta ayakta uyuyabilenler vardır. (bkz: kendimden biliyorum)

96'dan beri kendi irademle "uyuyacağım" dedikten sonra en iyi ihtimalle hemen, en kötü ihtimalle 30-35 saniye içinde uyuyorum.

işin sırrıysa sorunsuzluk, vicdan rahatlığı, vesaire değil, vücudun uykuya gerçekten ihtiyaç duyması ve kişinin uyuma "kararı" alıp, şartlanmasıdır. indirin beyninizin şalterini.