şükela:  tümü | bugün soru sor
  • burada kastedilen modem türü, günümüzde yaygın olarak kullanılan kablo internet/adsl/metro ethernet türü bağlantılar için kullanılan external modemlerdir. aynı zamanda router veya switch fonksiyonelliğini de sağlayabilirler.

neyse efendim, bizzat kendi oluşturduğum istatistik verilere göre insanlar gece yatarken bu ışıklı kutuları kapamaktadırlar. sebebi kesin olarak bilinmemekle birlikte, büyük ihtimalle şunlardan biridir;

- "elektrik yemesin" mantığı
    - "yatarken etrafı çok aydınlatıyor da ondan" düşüncesi
    - "biri alete çaktırmadan bağlanıyorsa ben bilgisayarın başındayken bağlansın, internet yavaşlasın da anlayayım" fikri

bu olay, çevredeki wireless access pointlerin gündüz ve geceki sayılarına bakarak rahatlıkla farkedilebilir.
  • (bkz: radyasyon)
  • wireless kullanan portatif zımbırtılar (bkz: gadget) yok ise makul sayılabilecek şey.
  • http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/…8312_700b.jpg

aynısı modem için de geçerlidir. o yüzden kapatılır.
  • klasik yurdum insanının yaptığı.
  • geceleri torrenti açık bırakanlar için mümkün olmayan eylem.
  • 4 yıldır kullandığım modemim bozulduktan sonra zar zor aldığım yeni modemimde yapmaya çalıştığım şeydir. modem alana kadar internette çok sıkıntı yaşadığımdan mıdır modeme çok para verdiğimden midir bilmem modeme kıyıp açık bırakamıyorum.
  • eski alışkanlıktan olsa gerek genelde unutsam da kızım olduktan sonra gün boyu maruz kaldığı sinyal yeter bari gece kapatalım hem belki tasarruf da yapmış olurum, ayrıca bi şekilde şifre kirici vs kullanıp bağlantımı kullanan ergen varsa geceleri pek makul işler yapmiyordur diyerekten yaptığım eylem.
  • torrentte indirecek birşey olmadığını ifade eder.
  • bi' ara annemin her gece yatmadan önce yaptığı şeylerden biriydi. sonra komşuya da internet veriyorum ve para alıyorum dememle vazgeçti bu hareketinden.