şükela:  tümü | bugün
  • hürriyet yazarı ahmet hakan, muhalefetin 11. cumhurbaşkanı abdullah gül'ün 24 haziran'da çatı aday olmasının önüne engel çıkaran iyi parti genel başkanı meral akşener'e 'yatıp kalkıp dua etmesi gerektiğini' söyledi.

--- spoiler ---

abdullah gül var ya abdullah gül...

*

eğer “çatı aday” olsaydı, olabilseydi...

bugün...

ülkenin geleceğine dair tonla laf ediyor olacaktı.

*

fakat “çatı aday” olmadı, olamadı...

ve bugün...

ülkenin geleceğine dair ağzından tek harf bile çıkmıyor.

*

abdullah gül’ün ta en baştan kaybetmeye mahkûm olduğunun bundan daha iyi bir göstergesi var mıdır, bilmiyorum.

*

buradan muhalefete sesleniyorum:

*

yatın kalkın meral akşener’e dua edin.

meral akşener’in, “ben adayım, çatı matı dinlemem” tutumu olmasaydı...

belki de şimdi kaybetmeye baştan mahkûm olan abdullah gül’ün çatı adaylığında seçime giriyordunuz.

--- spoiler ---

ilgili yazı için tıklayın

sıradan vatandaş halimle abdullah gül'ün tutmayacağını ben biliyordum da ülkeyi yönetmeye talip adamlar nasıl bilmiyordu merak ettim doğrusu. sanırım işte tam da bu yüzden 16 yıldır muhalefetten kurtulamıyorlar.
  • uzun zamandır düşündüğümü dillendirmiş ahmet hakan. kendisiyle aynı fikirde olacağımı düşünmezdim hiç.
  • tamam diyenleri abdullah güle mahkum etmediği için, yaşadıkça hakkı ödenmeyecektir.
  • edit: iş bu entry millet ittifakına zeval gelmemesi adına silinmiştir.
  • ekmeleddin ihsanoğlu fiyaskosundan bile daha beter sonuçlar doğuracak bir yanlışdan nasıl dönüldüğünü anlatan yazı. küpürü kesip kemal beyin odasına asmalı.

edit:yazım hatası.
  • sonuna kadar haklı söylemdir.

bakın olayı sadece seçimlerle sınırlı kılmayın.

daha önümüzde eğer akp ve erdoğan kazanır ise akşener'in liderliğinde süregelecek bir muhalefet olacak.

sanırım 2002'den öncesini hatırlamayan bizler muhalefet nedir nasıl yapılır sorularının cevabını gümbür gümbür göreceğiz.

tek partili iktidar dönemlerine laf ediyorlar bir de. son 16 sene tek partili iktidar değil miydi? siz mhp ve chp'nin 16 senedir mecliste yaptıklarını muhalefetten mi sayıyorsunuz?

''ohoo seçimler kaybedildikten sonra ne önemi var'' falan da demeyin. bizim milletimiz ilginçtir. zamanında da vezir ettiğini rezil etmiş..
  • zamanında bahçeli ekmeleddin kayığına bindirdi chp lileri, şimdide aynısını bilge molla yapacaktı chp liler yedi de meral aplaya sökmedi. onun şeytanı kendisi çünkü.
  • chp, iyi partinin seçimlere girebilmesini sağladı. baraj sorunu olmamasını sağladı. anketlerde ince %30, akşener %10 görünüyor. yetmedi 25% chpli kendi adayına değil demirtaştan bile daha az oy alacak olan akşenere versin. çünkü ilk turda akşener ve erdoğan adayken, erdoğana vermiş kimse ikinci turda akşenere vermeyecek ama iyi partililerin seçimi kaybetirecek bir kısmı, ince yerine erdoğan'a vermeyi tercih ediyor. bu sebeple chplisi, hdplisi, saadetlisi bir olacaklar ve meral akşener'e oy verecekler. bu nasıl kafa ben hala anlamış değilim. bence ilk turda akşener'e vermiş seçmene, ikinci turda erdoğan'a verdirtmemeye çalışsınlar daha faydalı olur. nitekim bir ekmeleddin tecrübesi var önümüzde.
  • tdk üç noktayı kaldırsa...
    iki satır yazı yazamayacağından...
    aç kalacak kişinin
    tespiti.

aday olmayan birinin ülkenin geleceği hakkında sözleri medyada yer almadığından,

aday olmayan o kişi aday olsaydı...

adaylığının başarısız olacağı sonucuna varmış.

adan haklı. mesela ben aday olsam ben de kazanamam.

niye?

çünkü medya hiç memleketi kurtarma planımı yayınlamıyor.

demek ki...

kazanamam.

o kadar.
  • normalde doğru demiş ama ahmet hakan dediği için ben öyle düşünmüyorum, tam tersini düşünüyorum.