• bilimum finans sitesinde borsada işlem gören şirketlerle ilgili yorum yapan kullanıcıların, ya da rapor yazmış aracı kurumların notudur.

çoğu zaman adamın biri rastgele bir nik almış oluyor, "xyo çok ucuz %30 potansiyeli var. al sat tavsiyesi değildir." diyor sanki spk adamın peşine düşecek hey allam.
  • (bkz: ytd)
  • bir sitedeki altın yorumuna gel:

"malesef arkadaşlar düşecekkkkk. yatirim tavsiyesi değildir."

la malak, kimsin, sıfatın ne? bu nasıl yorum? "k" harflerini uzatarak yorumuna vurgu yaptığını mı sanarsın? sanki arkadaş bir soros;tavsiyesi sayesinde paramı 150kg altına dönüştürmekten vazgeçeceğim. gereksiz zevzekçe iyi niyet gösterisi mi desem, ne desem bilemediğim saçma bir yerde kullanılmış bir cümle. yazık.
  • "yatirim tavsiyesi degildir kendi goruslerimdir." diye cumleyi bitirirler genelde bu tip tartisma ortamlarinda. "bunlari bennn yazdim ben." he iyi.

muhataplarinin herhangi bir zarara ugramasi neticesinde hukuki bir yaptirima maruz kalmamak icin yazarlar. bunun bulundugu yazilari hakikaten dikkate almamak gerekir zira gercekten yatirim yapilacak cinsten olmuyorlar bana kalirsa.
  • kullanım şekli "yatırım tavsiyesidir" olarak değişmeli bence. daha kendine güveni olmayan adama biz nasıl güvenelim? herifi ciddiye alıp yarım saat yorumunu okuyorum (sanırsın makro iktisat tezi yazıyor pezevenk), sonunda dalga geçer gibi "yatırım tavsiyesi değildir!" diyor. ulan o yatırım tavsiyesi değil, bu yatırım tavsiyesi değil. o zaman ne sikime dünya bankası başkanı gibi atıp tutuyorsunuz amına koyim?
  • (bkz: çekince)
  • "racon"dan gelir..

aslında büyük yatırımcının her zaman spekülasyon yaptığını ve hep onu sikenin büyük yatırımcı olduğunu düşünen küçük yatırımcının duruma tepkisinden doğmuştur..

somut anlamı haricinde içinde soyut olarak benim de götüm sikiliyor dostum ben de sizdenim anlamı taşır..
  • hastası olduğum ifade.
    sanki george soros konuşuyor. alt tarafı ntv'den duyduğunu sallıyorsun. yeme bizi harun abi.
  • zaman zaman bir tür yavşaklık ifadesi olarak kullanılır.

- arkadaşlar bu hisse tavan tavan gider yarın.
    - kesin mi abi?
    - ytd

lan ne coşturyorsun ortamı o zaman yavşak.
  • direkt olarak sallamasyon konuştuğunuzu gösteren bir ifade.
hesabın var mı? giriş yap