şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "siyamlı kedi profesör". leman'daki kedilerin güzin abla'sı... behiç pek yazıyor.
 • sevgili hocam. yaşadığım evdeki yavru insan geçenlerde bıyıklarımı kesti. ayna tuttu, güzel, modeli sevdim. kız kedi beğenisine uygun genç kedi tipi olmuşum. çıkayım dedim bahçede kız tavlayayım. fakat kapıyı hedefliyorum, duvara isabet ediyorum. ön adımlarım sağa, arka adımlarım sola gidiyor. kafam yerinde değil hocam. sirke yalamış gibiyim.
  rumuz: pist modiıl.

  cevap: güzel yavrum. kedide bıyık denge unsurudur. kediden bıyık kesilince. vücut kedi değil gibi olur. ne yaptın sen güzel yavrum? nee? eli kırılsın o çocuğun.
 • sayın hocam. geçenlerde kumda otururken sağ ön patimle kumlara bir tane vücut insan kafa kedi varlığı çizdim. bahçe duvarında oturan kocabüyük bir kedi bana kızdı. tısp etti. kafa yanlarıma ve burun pembeme gelecek şekilde hızlı hızlı otomatik üç ve iki sağ, az durup dört ve bir sol pati yaptı. ordan giderek kaçtım. kedide bu neden olur?
  rumuz: kedi gözü.

  cevap: yavrucuğum, yadırgatıcı varlık kedide ürkme yapar. kafa kedi, bel kedi, kuyruk kedi olsun! patinle kumu harala, tekrar tekrar çiz. üstünden geç.
 • saygıdeğer hocam. nerde katı bir ağaç görsem ön patilerimi hayli uzatıyorum, cırnaklarımı o ağaca tarıp göysüm yere deyecek şekilde afedersiniz popom yukarda yay edip cırmaklarımı hırp hırp hırp batırıp batırıp çıkarıyorum. ağaç yırtılmıyor. huzur vücütte kalıyor, mırlıyorum. gelgelelim aynı hareket başka mekanda huzur bozuyor.
  rumuz: kıpırdak

  cevap: seni anlıyorum. ağaca yap. kanapeye yapma. kanapeye önem var insanlarda. kumuş boydan boya açılır. ne huzur kalır sende ne de neşe. yersin sopa kamyon dolusu dakka başı. kederi bırak. bol bol kuyrukta pire dişle.
 • sayın hocam. bahçede silindir şeklinde tahta bir yol var. ben dörtlü pençe vasıtasıyla o yolda dümdüz gidiyorum. gidince yol ikiye üce ayrılıyor. yollar en son ipince bin tane oluyor ve hepsi sallanıyor. bir de ilerledikçe popoda yoğunlaşan ağırlık artıyor. o zaman sık sık arkaya bakarak geri geri yapıyorum. fakat istediğim randımanı alamıyorum. yolun ortasında moralim bitiyor, paniğim çıkıyor. ne yapayım?
  rumuz: bıyıklı.

  cevap: yavrucuğum, anlattıklarına bakılırsa sen ağaca çıkıyorsun. tırnakların tamamını kapat. toprak seni yolun başına getirir. kafanı kolla...
 • büyük mizah ustası behiç pek'in kuş kadar yere gülücük kondurduğu tipi.
 • kendi deyişiyle siyamlı kedi profesör... bir başka kedi problemi hususuna şöyle bir açıklama getirmiştir kendileri.
  sayin hocam. toaletimi yaparken parki kaziyoz ya. kopek goruyorum, kazma yok. ayagini kalkitmak yeterli oluyor. itrari agaca veriyor devam ediyor. bizde neden seklimizde fark oluyor.
  rumuz: titreterekten

  cevap: yavrum, kopekte ayrimli bunye var. onu urolojisi arka bacaktan kapsar. sen yap olmaz, o yapsin olur. sende pati tamamen fizyolojidir. cik bak agaca nasil cikarsin. o gelir cikamaz. bekler ve dili disari sarkiktir. kediligini one it...

  orjinal alıntı: leman dergisi
 • siyamlı kedi profosoru... bakınız nasıl yardımcı oluyor kedı famılyasına...
  hocam, apartmanda kapak var. insan geliyor apartmanın kapağına bakıyor, kapak ''tırrrt'' ediyor, insan evine çok güzel mis gibi giriyor. ben geliyorum hocam, apartmanın kapağa bakıyorum ''tırrrt' etmiyor. iki saat onunde oturum yapıyorum, dikkatlen kapağa bakıyorum, ''tırrrt' etmiyor hocam. insana ''tırrt'' mı eden özel atomatik kapak hocam.
  rumuz : kapağa bakış

  cevap: az yokarı bak yavrum. parmak basıyor kapağın orasına. orasına parmak basılan kapı ''tırrrt'' eder açılır. ya da mini deliğe cisim sokulup kıvırtıyor, ''tılık tılık tılık'' olunca oluyor.

  orjinal alıntı: leman dergisi
 • kedı kardeşlerının sorularına en içten duyguları ve bılgısıyle cevap veren kedi bey.

  hocam, mahallenin ağacı var. agaca çıkıyorum, ağaçta tepe var. ucundan eve atlıyorum. evin üstü küş yeri. orda kuş bakıyorum, sonra gine ağaçtan dunyaya iniyorum. hocam şimdi damdayım hocam! ağaç gitmiş hocam şu anda neyleyım? ağaç gider mi hocam?
  rumuz : gaflet

  cevap: yavrum, balta var. adam ağacın dibine balta yapıyor. agaç var değil oluyor. ona rastlamışsın. yangın merdıvenı bılıyormusun? döne döne oluyor. ara onu, bul onu...

  orjinal alıntı: leman dergisi
 • (bkz: deha)
  (bkz: yaraticilik)
  (bkz: sevgi)