şükela:  tümü | bugün
  • strangerca dilinde "yahu"

aslında "peki, tamam" diye kullanılır, cümlelerin sonuna öylesine getirilen bir ektir.
  • mithat kumbul isimli shahsiyetin surekli kullandigi ve sayisi uzerine iddiaya girilecek sozcuk
  • yav, yavu, yaw, yafu gibi söyleniş şekilleri olan kelimenin aslı 'ya hu' dur.
    'ey allahım' anlamına gelmektedir.
    "yahu, sen bana sormadan sözlüğe neden tanım yazıyorsun?" tümcesinde 'yahu'; 'ey allahım' veya 'allah, allah' yerine kullanılmaktadır.
  • (bkz: yaw)
  • messenger kullanmaya başladı başlayalı günlük konuşmamda ne kadar fazla kullandığımı farkettiğim ünlem belirten, gereksiz ama komik sözcük. neredeyse her cümlemde ya bunla başlıyorum ya da bunla bitiriyorum. şöyleki:

-yav ne bileyim ben, ben mi yaptım?
    -geldin mi yav, saat kaç oldu?
    -ahaha çok komik yav...
    -yav git başımdan alla alla...

vs şeklinde sadece geçen geceki yazışmamdan alınan örnekler çoğaltılabilir. tabii bir de bunun yaw versiyonu var. bu lafı sürekli kullanmak bir çeşit konuşma bozukluğu olabilir ama kimin umrunda yav?
  • http://yav.sourceforge.net/

adresinden görebileceğini form validasyon için hazır javascript kütüphanesi, jquery için modul de yazmışlar işe yarıyor keratalar.
  • rus folk metal/pagan metal grubu arkona'nın 2014 çıkışlı, 7. albümü. parça listesi:

1. zarozhdenie
    2. na strazhe novyh let
    4. zov pustyh dereven'
    5. gorod snov
    6. ved'ma
    7. chado indigo
    8. yav'
    9. v ob'yat'yah kramoly
  • kullanmaktan en zevk aldığım söz öbeği olabilir.
    biraz alay gerekirken, bazen kızarken, uyarırken kısacası birçok yerde kullanıyorum.
    bazen, farklı algılanabiliyor ama bana samimi geliyor bu şey.
    neyse yav, açıkladığımı düşünüyorum.
  • samimiyet göstergesi olan seslenme ünlemi. resmiyetin dibine kezzap döken bir kelime, arkadaşlığa yelken açıldığını da gösterir ayrıca. kelimenin çakır keyif hali gibi bir durumu var o hissiyatla söyleniyor sanki. en az bunun kadar sevdiğim diğer bir kelime de 'len'dir gerçi kıbrıs'ta eşdeğeri 'ulan' kelimesidir ama her ikisi de sıcacık seslenişlerdir.