şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: yav hee he)
  • karşınızdakinin bir şeyleri ispatlama çabasına girdiğinde verilebilecek en iyi cevaplardan dır.
  • 13 şubatta gösterime girecek komedi filmi.
    fragmanı şuradan görülebilir.
  • insan biraz utanir be. soyle bir isimle film cekmek nasil bir kafanin urunudur? her alan gibi sinema da can cekisiyor artik ulkede. vizyona giren kaliteli yerli ya da yabanci filmler salon bulamiyor bu sikko ucube filmler yuzunden. timbuktu, selma, foxcathcer takimi, turist, leviathan, whiplash ve daha niceleri.. bu filmlerin bazisi vizyona girdi bazisi haftaya girecek ve aci olan sadece istanbul ve birkac sehirde gosteriliyor. sinemayi sadece zevk alma yolu ya da lunapark eglencesi olarak gormeyen biri olarak bu tabloya cok uzuluyorum. buyuk dagitimcilarin seyinde mi peki bu durum? asla degil.

tanim:artik her platforma nefretimi kusacagim sacma salak filmlerden sadece birisi. vizyona girince gormeme bile gerek yok yorum icin. nasil bir rezalet oldugu yuz metreden anlasiliyor.

edit:bir an vicdan yaptim ve 'ulan fragmanini bile izlemedigim filme cok mu yuklendim' diye dusundum. fragmani izleyince 'az bile soylemisim' dedim.
  • bi bok beceremeyen sinemacılar para kazanmak için eskiden sinan bengier'e kemal sunal filmlerinin taklidini çektirerek hazır bulunan klasik türk filmi izleyicilerine hitap ederdi.

şimdiyse oğlum bak git, yav he he gibi saçmalıklarla hazırdaki ergen sosyal medya kullanıcılarına hitap ediyorlar.

alırım bi dal, çabuk kalktı dikkat edersen veya shaggy ölmüş gibi isimlerle dandik şive ve aptallık taklitli türk filmleri görünce maalesef hiçbirimiz şaşırmayacaz.
  • fragmanına bile tahammül edemedim, o derece olmamış bir film
  • komik kelime kalıplarının üzerinden film yapınca başarılı olacağını sanan türk sinemasının embesil yapımcılarının bir eseri daha.

bir diğer dahice filmimiz:
    (bkz: oğlum bak git)
  • argümanı biten zavallı sözcüğü... genellikle mesaj kutunuza küfür yağdırarak gelirler, sizin onların düzeyinize ineceğinizi karşılıklı küfürleşileceğini umarak, yanıtlarını alırlar ve en son bunu söyler giderler. (bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
  • referandum öncesi propaganda çalışması olarak mitinglerde kullanılabilir. tabi muhalefet tarafından. mesela:
    lider: sandıktan evet çıkarsa terör bitecekmiş.
    dinleyiciler: yav he he.
    ...
    ...