• durun size bizzat başımdan geçen bir olay anlatacağım.

izmir otogarı’nda otobüsten inmiş dolmuş bekliyordum. tıpkı böyle bir öküz, yanında eşi ve iki çocuğuyla yürüyordu. çocuklardan bir tanesi 10 diğeri de en fazla 7 yaşındaydı. erkek olanı elinde; ufak, içerisinde birkaç oyuncak olan bir kutu taşıyordu. çocuk bir yandan oyuncaklara dokunuyor bir yandan da yürüyordu. babası bir anda epey sertçe kafasına vurup “yürü ulan!” diye bağırdı çocuğa.

çocuk düştü; kutu düştü; oyuncaklar düştü. ufak kız olduğu yerde durup gözlerini kapattı. erkek olanı ses çıkarmadan ağzını açıp ağlamaya başladı.

tam o an kanın beynime sıçradığı andı; adam çocuğa nasıl vurduysa ben de aynı şiddetle o adama vurdum. adam yere düştü; karısı bağırdı; çocuklar şok geçirdi. adam yerdeyken bana baktı. anlaşılan o ki fiziki üstünlüğümden dolayı yemedi bir şey demek “napıyorsun lan ?” gibisinden yükseldi; “kalk da sikeyim belanı!” diye bağırdım.

sonra ne mi oldu ? o korkudan sindirdiği oğlu kızı kaldırdı o yavşağı yerden.

bu işin nizamı budur; madem birileri hayvan gibi yaşıyor sen de ona hayvanın hayvana doğada davrandığı gibi davran. o kendinden güçsüzü eziyorsa ve sen ondan güçlü ondan cesaretli olan buna şahit oluyorsan aynı şekilde karşılığını ver.

ver ki o yavşak bir daha sokakta elini kaldıracağı zaman “acaba birisi de bana vurur mu yine?” diye düşünüp elini indirsin.

gelen mesajlar ve beğeniler üzerine edit:

eline sağlık diye; tebrik ederim diye; neden adama vurdun diye; senin de yaptığın yanlış diye onlarca mesaj aldım. yukarıda da belirttiğim gibi ben bu durumu bir doğal seçilim olarak görüyorum. nasıl ki doğada bu seçilim karın doyurmak için çalışıyorsa insanlarda da problem çözmek üzerine olmalı. tabii ki de buradan gidip milletin babasını dövün demiyorum fakat bazı zamanlar vardır işte bilirsiniz.

bir de entry nick uyumu diye epey mesaj aldım ben de yazdıktan sonra fark ettim sahiden epey yerinde olmuş.*
  • eşinin şikayetçi olup olmaması önemli değildir. devletin "bi dakka hemşerim" deyip cezalandırması gereken adamdır!
  • önce valiz sandım ama sanırım kadının kucağındaki bebek puseti. böyle şerefsizleri ortaya alıp döndüre döndüre döveceksin.
  • esini yuk katiri kadar degerli gormeyen adamdir.
    beyin olumu genc yaslarda gerceklesmistir tahminen.
  • ülkenin kafadan yarısı böyle.

kız, erkek fark etmez. sevgisiz büyümüşler. hep dayak yemişler. böyle görmüşler. kulaklarından tutulup "bu kızla evleneceksin / bu adamla evleneceksin." denmiş, evlenmişler.

şimdi nasıl gördülerse öyle yaşamaya devam ediyorlar. karılarını dövüyorlar, çocuklarını dövüyorlar. kadınlar da evlatlarını dövüyorlar. sözlü şiddeti söylemiyorum bile. böyle sevgisizliklerini nesilden nesile aktarıyorlar. o kucaktaki bebek de bir mucize olmazsa böyle bir tip olacak.

normal insanlar değiller, normalleşmeleri de mümkün değil. pisa kulesi gibi temelden eğikler. çözümü basit aslında da neyse.
  • adam diye geziyor ya insan içinde, erkeklerin yüz karası. bir kadın olarak tiksindiğim görüntüler bunlar. bu gibi yaratıklardan tiksiniyorum resmen.
  • kadının hâlâ bir şey yokmuş gibi davranması, kendini toparlayıp tekrar yola koyulma çabası beni mahvediyor.

tanım: bir itin dahil olduğu haberdir.
  • piç
    budur. başka tanım aramak gereksiz. zaten adam da gereksiz.
  • hülya avşar'ın yerinde olmak istediği kadın.
  • aylar önce konuşulan adamdır.
    (bkz: hastane bahçesinde karısını tekmeleyen adam)

bazen çok önceden hakkında yazılıp çizilen olaylar bir daha sanki hiç konuşulmamış gibi konuşulunca kendimi paralel bir evrende hissediyorum. valla.

keşke gerçekten paralel bir evrene intikal edebilseydim böyle aşağılık insanlar ile aynı evreni paylaşacağıma...
hesabın var mı? giriş yap