• o yavru kedi o halde sokakta yatarken alıp veterinere götüren de bir rus. kim bilir kaç kişi geçti yanından, dönüp bakmadı... bu ülkenin insanında gerçekten kan donduran bir umursamazlık var. kaç kere sabah ciyak ciyak ağlayan yavru kediler topladım yoldan, su birikintisinden, ağaç tepelerinden. bir insan o sesi duyup nasıl umursamadan yanından geçip gidebiliyor, inanın hayret ediyorum! (işe geç kalmaksa biz de kalıyoruz, azar yiyeceksem bunun için yiyeyim!)

psikologlar ve psikiyatrlar bas bas bağırıyor, hayvanlara bunu yapan herkesin ileride ilk fırsatta insanlara da işkence edeceğini bilmelisiniz. hadi hayvanlara yeterince değer vermiyorsunuz, sırf bu yüzden bile hayvanlara eziyet edenlerin yakalanmasını umursamalısınız!
  • insana ya da hayvana, fark etmez; "tecavüz" suçuna karşı hadım cezasının getirilmesi gerektiğini ispatlayan olaydır.

evet, hukukçuyum ve "hadım" diyorum. sıçarım insan haklarınıza; bu yavrucağın hakları yok muydu?
  • serengeti'ye paraşütle atılıp büyük bir kedi tarafından tecavüze uğramasını dilediğim kişilerin eylemidir.
  • bu tür hayvana, kadına tecavüz, taciz haberleri verilirken, okunurken, hatta lanet edilirken dikkatten kaçırılan öyle önemli detaylar var ki, hayata bakış açısını değiştirir.

bu yavru kediye tecavüz eden cinsiyet ne? - erkek.

bu insanlar nerede yaşıyor? - dünyada, türkiye'de, hepimizin yaşadığı sokaklarda.

kim bu insanlar? anneleri, babaları, kardeşleri, akrabaları, arkadaşları, iş çevresi olmayan, dünyayla bağlantısız kişiler mi? - faillerin yüzde 99'u hepimizin günlük hayatında karşılatığı sıradan kişiler aslında.

mesela özgecan aslan'a tecavüz etmeye kalkıp, direnince kesen, öldüren minübüs şoförü, ona yardım eden babası ve diğer kişi. kimbilir kaç kişi hayatın içinde onların aracına bindi, onlarla selamlaştı, abi-amca diye hitap etti, bir şeyler için yardım istedi.

ya da doğu'da hepsi aile babası ve devlet memuru (statü sahibi kişilerin) bakire diye anal yoldan tecavüz ettiği ve oturabilmesi için 4 kere makattan ameliyat edilen 13 yaşındaki kız çocuğunun tecavüzcüleri. kim bilir kaç kişiye yardım edip sorununu çözmüş, kaç kişinin derdini dinlemiş, akrabalarının, eşlerinin dostlarının kız çocuklarını kaç kere babacan edayla sevmişlerdir.

ya da mesela yıllar önce sırf tecavüze uğradı diye kesilen ördeğin tecavüzcüsü. belki de kaç kere hayvansever edayla ortalarda dolanıp sağda solda ördeklere tavuklara yem dağıtmış, eşe dosta selam vere vere yürümüştür. tecavüzcü hala hayatta ama, ördeğinin tecavüze uğramasından utanan (erkek) sahibi sayesinde ördek kesilip öldürüleli yıllar geçti...

bu tür davranışları yapan inanları kriminalize ederek failleri sanki hiç toplumun içinde yaşamamışlar gibi, sanki hepsi muazzam psikolojik sorunlara sahipmişler gibi yansıtmanın, senin benim gibi normal bir hayata sahip değillermiş de gökten sapık olarak toplumun ortasına bırakılıvermişler gibi göstermenin, zannetmenin, zannederek kendini iyi hissetmenin hiçbir anlamı yok.

bu insanlar hayatın içinde, bizim içimizde. kimimizin kardeşi, abisi, babası, arkadaşı, akrabası, öğretmeni, komşusu, dostu, askerlik arkadaşı, kirvesi, amiri... hatta kendisi...

o yavru kediye yapılanlar, ördeğe, eşeğe, köpeğe, 1 yaşındaki bebeğe, 90 yaşındaki nineye, özgecan aslan'a yapılanlar kadar gerçektir ve mümkündür.

eğer toplum olarak bunları görmek, yaşamak istemiyorsanız, tecavüzcülerin hepsi sanki gökten zembille inmişler ya da hepsi bütün hayatını hep anormal şekilde yaşamış, hep potansiyel suçlu olarak geçirmiş gibi görmeyi bırakıp, sıradan insanlar olduklarını, aramızda olduklarını kabullenin.

ve bunları görmek istemiyorsanız, çocuklarınıza erkek olmaktan önce insan olmayı öğretin. çocuklarınıza erkekliği önüne gelen şeyi sikmekten ibaret bir şey gibi pazarlamak yerine, onlara başka canlıların bedenlerine saygı duymayı, seksin istedikleri her iğrençliği yapabilecekleri bir konu olmadığını öğretin.

öğretin ki, bir yandan çocuğunuzun sırtını "aslan oğlum, kız arkadaşın var mı? aslan oğlum göster pipiyi" diye sıvazlayıp, sonra "kediye tecavüz eden sapıkların allah belasını versin" diye dibinizdeki sapkın gerçekliğin farkında olmadan yaşamaya devam etmeyin.

bir toplumda çocuklar nasıl büyütülürse, suçlar da öyle büyür. unutma.
  • memleketin kurtulusunun anca vlad tepeş'in veya ramsay bolton'in adalet bakani olmasiyla gerceklesebilecegini gosteren sapiklik...

vlad tepeş usulu

ramsay bolton usulu
  • ağzıma sayısız küfrün geldiği ve hiçbir küfrün içimdeki öfkeyi yansıtmak için yeterli şiddette olmadığı durumdur.

bunu yapan sapık, sadist caniler, en ağır acılarla can verin umarım. mümkünse en kısa sürede ölün de başka masumcukların canını yakmayın ruh hastası pislikler...

haber linki

edit: @adnan mersedes yazar arkadaş hayatını kaybeden bebeciğe bu zulmü yaşatan pisliklerin bulunması ve cezalandırılması için açılan imza kampanyasına destek için ekleme yapmamı istedi. gariban masumcuğa kısacık hayatında, hele o tertemiz melek kalbin asla nedenini anlayamayacağı akıl almaz bir vahşet yaşatıp sonunda ölmesine sebep olan aşağılık(lar) yakalanır mı bilmem ama kamuoyu tepkisinin bu tarz olaylarda güçlenmesinin, hayvanlara duyulan toplumsal hassasiyetin artmasını sağlayabileceğine inanıyorum. destek için siz de imza atın lütfen.

change.org imza linki
  • ulan o kadar kötü şey gördüm duydum, böyle vahşicesini duymadım dediğim hadise. okurken içim çekildi lan, ışid'in kafa kestiği videolar dahi böyle bir tepki yaratmadı bende. allah belanızı versin ulan sizin, yaptığınızın mislini yaşarsınız umarım.
  • kedilerin gözlerini karşısındaki insana yavaş yavaş kısarak kırpmasının kedi dilinde "seni seviyorum" anlamına geldiğini bir kaç yerde okumuştum. dikkat ederseniz fotoğraflarda bu kedinin gözler hep kırpmadan önceki kısık halinde gibi.

nasıl bir vahşete maruz kaldıysa artık bu fotoğrafın çekildiği mekanda kendini tekrar huzurlu hissetmiş, fotoğrafçıya sevgisini belli ediyor resmen.
  • ben bela okumaktan bıktım, allah bunlara ceza vermekten bıktı. kedi götünü mü açmış nolmuş da böyle bişi yapmışlar? bu nasıl iş kardeşim, ben anlamıyorum. biz evleri olsun, mamaları olsun, sokaklarda donmasınlar diye götümüzü yırtıyoruz, bu oçlar da analarından babalarından yedikleri dayakların, tacizlerin hırsını minnacık bebelerden alıyorlar.

allah'a inancım bunların yüzünden yok oluyor. geberin pislikler. en kötü şekilde.
  • bu tip durumlarda işkenceyi yapan şahsa verilecek cezalar sadece sokak hayvanlarını değil insanları da koruyacaktır. en ağır cezaları hak eden eylemdir.
hesabın var mı? giriş yap