şükela:  tümü | bugün
 • edirne enez'de faaliyet gösteren 'enez doğal yaşamı çevreyi ve sokak hayvanlarını koruma derneği' nin nisan 20019'da yaptığı kısırlaştırmaya dair fotoğrafların oradaki gönüllülerden tarafıma ve birkaç arkadaşıma ulaşması ile olayı araştırmaya başladım. instagram üzerinden paylaşımlarım ardından enez halkı ihbarlarda bulunmaya başladı ve ben de olayı araştırdım. derneğin başkanı selma yılmaz'ın 2 aylıktan küçük bebekleri de kısırlaştırmaya aldığını sponsoru olan yurtdışı derneğinin sayfalarında gördüm. yurtdışı derneğinin sayfasını incelemeye devam ettikçe olayın boyutları değişti. dernek kendisi ilan etmişti 1 günde 153 köpek kısırlaştırdığını yazıyordu. daha da vahim olan '61 hamile köpek kısırlaştırıldı böylece 244 yavru doğmadan mutlu' diyordu.
  edirne dkmp (doğa koruma milli parklar) hemen konu ile ilgili bilgilendirildi sorusturma yapıldı selma yılmaz'ın evine gidildi ve rapor tamamlandı. ancak edirne dkmp müdürü sayın cüneyt emrah salt henüz raporu imzalamadı. 244 köpeğin (bugün de bir ölü bulundu) toplamda 245 köpeği öldürmekten idari para cezası kesilmiş olacaktı. bu ceza kesinleşirse de derneğinin kapatılması için başvurularımız sonuçlanacak.
  selma hanım bu kısırlaştırmaları su arıtma tesisi içerisinde yaparak bir de anestezik maddelerin şebeke suyuna karışma tehlikesine sebep olarak oldukça ciddi bir başka suç daha işlemiştir.
  dkmp raporu olumlu sonuçlanır ise hayatını kaybetmiş köpekleri yasalara uygun defnetmemek, ayni. nakdi yardım izin belgelerine sahip olmaksızın yardım toplayarak da nitelikli dolandırıcılık davası açabilmemizin yolu açılacaktır.
  söz konusu yurtdışı derneğin türkiye faaliyetlerinin durdurulabilmesi yönünde de adım atmamıza vesile olacaktır.
  hayvanlar üzerinden yapılan usulsuz tüm bu işlemler onların canına mal olmuştur.
  detaylar ve fotoğraflar için @sinemumas ve @ebru.k.balci instagram hesaplarına bakınız,
  destek olan herkese teşekkürler
 • acil yukarı taşınması gereken başlık! resmen vahşet. ya onlar da can, onlar da nefes. bir kap yemek, bir kap su bir de sevgi. çok mu zor bunları sağlamak. insanoğlu ne şerefsiz tür. diğer canlıların cehennemi gibiyiz. bazılarımız cennet olmaya çalışıyoruz. fakat yetmiyor. lütfen herkes üstüne düşenin fazlasını yapsın.
 • up
 • içler acısı olaydır. 245 masum cana kıyılmıştır. türkiye’de neden hiçbir kurum, dernek vs. olması gerektiği gibi olmaz bir daha sorgulatmıştır. güya hayvan koruma derneği olacak bir adet derneğin vahşi başkanınca yapılan katliamdır.

  anladığım kadarıyla gerekli ihbarlar vs. yapılmış. adaletin tecelli etmesi dileğiyle.

  bu arada detaylar için verilen instagram linklerini usulünce paylaşmaya özen gösterelim. @sinemumas ve @ebru.k.balci
 • hayvan derneklerinin organize biçimde harekete geçmesi gereken vahşet.
 • kanım dondu..vahşet bildiğin. umarım dikkat çeker sözlükte. burada dikkat çekmezse hiçbir yerde çekmez ne yazık ki.
 • ne derdiniz var arkadaş şu sokak hayvanlarıyla. bir bitmediniz.
 • umarim dikkat ceker.
  yapacaginiz isin de...
 • allah belalarını versin hepsinin
 • hamile köpekleri kısırlaştırmak mı? kanım dondu. iyi bir şey yaptıklarını iddia ediyorlar bir de. köpekler mutluymuş muş bak sen şu işe ya. kesinlikle kapatılması gereken dernek. zaten neden bir dernek bu işlere giriyor bu kadar büyük çağlı kısırlaştırma falan yapıyor? devlet ne için var belediye veterinerleri ne iş yapıyor?

  acilen tepki çekmesi gerekiyor bu başlığın.