şükela:  tümü | bugün
  • ya öyle bir yavşak var ki mutsuzluk sebebim.

kendisinden kaçtıkça karşına çıkıyor.

insanlar ondan bahsediyor sürekli, onun üzerinden kavga ediyorlar, sesi her yerde, resmi her yerde, görüntüsü her yerde.

geçenlerde tiyatroya gittim, mutlu mutlu çıktım arabama bindim. yolumu kesip bu yavşağa yol verdiler.

bir sürü sevdiğim insandan soğuttu, hayat kalitemi düşürdü. kaçsan kaçamıyorsun, uzaklaşsan uzaklaşamıyorsun.

öyle bir yavşaktır bu.

kendi gibi yavşaklar da yetiştirir. onlara baktıkça, onları gördükçe bu yavşak aklına gelir.

allah'ım kabus olsun bu. uyanınca her şey eskiye dönsün, güzel olsun.
  • mutsuzluk sebebi olan her şeye bakış açısı değiştirildiğinde onların mutsuzluk sebebi olmaktan çıktığını anlayacak olgunluğa gelindiğinde geçecek olan durum.
  • en yakın arkadaşının da antigua mıydı nereydi oranın en büyük kavşağı olduğu rivayet edilen kişidir.
  • özellikle iş yerinizde böyle tipler varsa ve mutlaka beraber çalışmak,aynı ekipte bulunmak zorundaysanız çok kötü bir şeydir. işe mutlu gelirsiniz bu yavşak sizi demoralize eder, işten soğutur, işi bırakmayı düşünmeye başlarsınız. hatta onun işten çıkarılmayacağını biliyorsanız bir tane yavşak yüzünden işi bile bırakabilmeniz mümkündür.
  • mutsuzluğuna sebep olduğum herkesten özür diliyorum. beddualarınızı geri alır mısınız?
  • yavşak: bit yavrusu (kaynak: tdk sözlük)