şükela:  tümü | bugün
  • özgüvenin ne olduğunu bilmemenin doğal sonucudur.
  • erkeğin tipiyle alakalıdır. daha doğrusu kadının kendisine yazan/yavşayan/kur yapan erkeği ne kadar beğendiğiyle.

yavşayan erkek yakışıklıysa, şans veriyor, kafamızda "reddedilmekten çekinmiyo, hmm, kesin manyak özgüveni var." falan diye saçma veya değil bir tespit yapıyor; çirkinse de, "ıyh, yavşak!" deyip geçiyoruz.

fazla basit, fazla yüzeysel bir yorum farkındayım ama tamamen yanlış olduğunu düşünmüyorum.
  • erkeğin tipiyle olduğu kadar cüzdanı veya sosyal konumu ile de alakalı olabilir. neticede kızların* hepsi seçici geçirgendir, fark seçme kriterlerindedir...

(bkz: kamyon şoförü/#10850558)
  • barda, yolda, okulda kısaca her köşebaşında ben sana fazla iyiyim edasıyla önüne gelen her kıza hey bebek tanışalım mı diye yanaşan erkekleri insan sanmak.

ha bir de bunlar sanal ortam yavşaklarına göre öpülüp de başa konulasıdır.

(bkz: yonja da günde 100 mesaj çeken erkek)
  • aslında başlık öyle güzel ki, kendini açıklıyor. yavşak erkek burada dişi bireyin karşısına başka kılıflarla çıkmamaktadır. dişi olan şahıs, yavşak erkeği görüp de, kafasında başka şeyler kurmaktadır, ve hatta sanmaktadır. ve o yavşak erkek dediğimiz kişi, özgüvenli erkeğe dönüşür dişinin beyninde. eh be güzelim. yavşak erkek olduğu gibi duruyor ama, sen her şeyi kendi kendine yapıyorsun/sanıyorsun.

eğer kişi, yavşak erkek - özgüvenli erkek ayırımını yapamıyorsa, kafasını önüne koyup kendinde aramalı suçu biraz. belli bir süre düşündükten sonra, bu sanrılardan kurtulmalı, ve kendi iyiliği için bir daha hayatının sonuna kadar hiçbir şey sanmamalı, ve dahi insanları önce oldukları gibi görmeye çalışmalıdır. bmw'li kamyon şöförleri en güzel örnektir bu konuda.

-gerekirse ucuz amerikan filmleri gibi mesaj bile veririm-

edit: kamyon şöförü örneğinde, kamyon şöförü olmanın kötü bir şey olduğunu savundum gibi algılanmış. fakat olay şundan ibarettir : (bkz: kamyon şoförü/#10850558)
  • cahil cesaretiyle özgüveni birbirine karıştıran kişilerin de düştükleri hata.
  • yavşaklıkla sosyallik aynı şey olduğu içindir.