şükela:  tümü | bugün
  • adlarının taylan olması mesela. (bkz: adı taylan olanların esmer ve yavşak olması)
  • bilmediği konularda profesor gibi konuşmaları.
  • eğer bu özelliklere kaldıysak şu an aslında yavşağın biriymişim onu anladım.

asıl yavşak adam olur olmadık söz verir. sonra o sözünde durmaz. unutmaz da unutur. tanıdığı her insandan maksimum nasıl fayda sağlar daima onu hesaplar.

bildiğin yavşaktır işte.
  • çıkar gütmeleri.
  • normal bir genç erkekten daha çok sayıda farklı kızla takılmaları, takılmak yanlış anlaşılmasın arkadaşlık değil o. nasıl bir ilişki ben bilmiyorum ama her an sevişmeye başlanacakmış gibi bir takılmaca o. aslında hakları çünkü o kızlarla takılabilmek için adam yavşak olma gibi bir bedel ödemiş, her türlü "yavşaksın lan sen"leri göze almış. ekmeksiz götürün lan yavşak milleti, aferin.
  • gerçekleri çarpıtmaya çalışırlar.
    çok iyi bilinen, hatta kendilerinin de farkında oldukları konularda bile doğru olanı değil, çıkarlarına uyanı inatla savunurlar. savunurlarken de etik olmayan ve kulağını tıkayıp da "la la la la lalaaaa seni dinlemiyorum kiiiiii" diyen çocuğun psikolojisi ile paralel bir yerlerden yayın yaparlar...
    biraz sivrilebilenleri metropollere büyük şehir belediye başkanı olru. daha da çok sivrilenleri ise padişah hatta peygamber olabiliyormuş duyduğum kadarı ile...
    öyle ki, kendisi gibi olan diğer yavşaklar bu bir numara kendini uçurumdan atsa peşinden atlamaya kalkarlar...

ama...

atlamazlar...

çünki bazen küçük yavşaklar büyük yavşaklardan daha kurnaz olur...
  • iki üç kilometre uzunluğundaki kavşak bağlantı noktasındai trafiğinen başına arabasının burnunu sokabilmek.

valilik biliyor da bana taşıma ruhsatı vermiyor...ah işte ah...
  • çok net bir özellikleri de; ortamda bir dişi gördükleri andan itibaren dostumsun dediği insanları satma eğilimine girmeleridir. orospu çocuğu ne olacak. pardon yavşak.
  • patron ofisteyken herkese karşı zarif ve öğretici bir yaklaşımda bulunup, patron gittiğinde terör estiren pezevengin özellikleridir.
  • herkesin ardından dedikodu yapıp, herkesle de kanka gibi takılması...