şükela:  tümü | bugün
  • çoğunlukla karaktersiz ve zibidi mesai arkadaşlarının hal ve hareketlerinin sonucudur. bu zibidiler insanı öyle bir noktaya getirir ki, ayıla bayıla yaptığı, "tekrar dünyaya gelsem yine bu işi yaparım" dediği işten ufak ufak soğumaya başlar insan. yapabileceği yegane şey, az sayıda bulunan görece daha karakterli ve aslan parçası iş arkadaşlarına daha çok yanaşmak ve diğer zibidilere de "oğlum bak git" tavrıyla hareket etmektir. zira aynı işin yapıldığı diğer ortamlarda da durum pek farklı değildir.
  • (bkz: mobbing)
  • işte ben sırf bu sebeple bir işe girmeden evvel mutlaka minimum bir haftalık bir "iş ortamını tanıma" izni ister, çalışacağım arkadaşlarımı tanımak adına bir hafta boyunca işyerini ajanlarım. neticede ne demişler ev alma komşu al*
  • kifayetsiz muhterisler yüzünden hep bu soğukluk.
  • birak isten, insani hayatin kendisinden, yasamaktan sogutur.
    dizdeki dermani bitirir.
    ekrana bakarsin bon bon.

onceki email yazismalarina bakiyorum, ne calismisim arkadas.
    heryere, herkese yetismisim, gece yarilarina kadar bilgisayar basindaymisim.

yine de 'performansi dusuk' diyen o senior, gitmis hakkimda 'hicbirsey yapmeyoorr, ise yaramiyor' diye methiyeler duzmus.

sonra da performansim hakkaten dussun diye elinden geleni ardina koymamis.

beni ezince bir ilaha donustu evet, gobegi kuculdu, boyu uzadi, zekasi gelisti.

o hala ayni o, kendisi.

bense bir gomlek ustteyim. yeni seyler ogrendim, kendimi gelistirdim, ayrilmaya hazirlandim.

krizi firsata donusturmekle sonuclanan her badire guzeldir.
  • sevdiğim işi yapmıyorum, memnun değilim ama gidecek daha iyi bir yerim yok bu sebepten bu ülke şartlarında sevilen iş bile denebilir. neyse, eksiden sorsanız renkli, şen şakrak, makara muhabbet, rahat bir iş ortamı isterdim ama şu an kesinlikle gri, istisnasız herkesin birbirine mesafeli olduğu bir ortam isterdim. çünkü rahat bir ortam yavşağa da psikopata da ispitçiye de şerefsize de hareket alanı sağlıyor, bunu gördüm. sadece siz mesafeli olunca dışlanıyorsunuz zaten, o sebepten istisnasız dedim. aslına bakarsanız bütün ilişkilerin temelinde bu olmalı, hele bizim gibi ayarsız insanlarla dolu memleketlerde ama imkansıza yakın bir şey bu.