şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
  • ben parlak siyasi kariyeri olan bir kardeşiniz değilim ama, kendimi bildim bileli, vatanıma, milletime, dinime, devletime adanmış bir ömür yaşadım. ben siyaseti meslek olarak yapmadım. milletvekili grubumuz da öyle. biz siyaseti iş olarak yapmıyoruz. işlerimiz var, mesleklerimiz var. artan zamanlarımızda da yapmıyoruz. birinci işimiz olarak yapıyoruz ve bu iş bizim için vatan, millet meselesi.

çocuklarımız dâhil, biz babalarımızdan böyle gördük, babalarımız da babalarından böyle bildi. ben ülkesine ülküsüyle biatını yozgat’ta yapmış bir ailenin evladıyım. dedem ülkücüydü benim, babam ülkücü, ben ülkücüyüm, oğlum da ülkücü. bizimle ilgili cümle kurarken pkk’lılarla ilişkilendirme, irtibatlandırma sürecine dikkat etmeniz lazım.

biz “pkk’yla, kandil’le düşman mısınız?” cümleleri kuracağınız adamlardan değiliz. kandil’le düşman mıyız? evet, düşmanız. şimdi cümleleri hatırlatacağım size. istediğiniz zaman, elinizde, siyasi geçmişimizi, güya söylediğimiz cümleleri hatırlattığınız bir film şeridi var, kumanda elinizde, istediğiniz zaman durduruyorsunuz, durduruyorsunuz, sonra diyorsunuz ki: “bakın, ne demişler?”

biraz daha geriye sarın, görün, biz kandil’e düşmanız, ne zamandan beri, biliyor musunuz? siz barzani’ye kongrelerinizde “türkiye sizinle gurur duyuyor.” dediğiniz zaman da düşmandık biz kandil’e.

biz kandil’e düşmandık, ne zamandır biliyor musunuz?

siz lahmacun parası öderken de düşmandık biz. biz kandil’e düşmandık.

siz barzani’nin kongrede kafasından dökülmüş konfetileri temizlerken de düşmandık. biz kandil’e düşmandık, ne zamandır biliyor musunuz?

siz türk devletinin ismini, türkiye ismini, türk ismini, türk bayrağını tartıştırırken de düşmandık biz, hâlâ düşmanız.

çocuklarımızın katillerinin birinin parmak iziyle, bize vereceği bir oyla belediyeyi değil vatanı, hepsini verseniz alırsak namussuzuz. ne diyorsunuz siz bize?

konuşmanın tamamı.
3 entry daha